Позов Roshen проти Ашану, умови МВФ та інші головні ділові новини дня

1 лютого 2018, 21:30

ТОП головних новин бізнесу за 1 лютого від НВ Бізнес.

Roshen подав до суду на Ашан через права на Київський торт

Кондитерська корпорація Roshen звернулася до Господарського суду Києва з позовом про порушення гіпермаркетом Ашан Україна права інтелектуальної власності при випуску продукції під торговою маркою Київський торт.

Відео дня

Корпорація вимагає, щоб суд заборонив Ашан використовувати назви Київський торт і торт Київський, а також графічних елементів у вигляді листя каштана, так як покупець може сплутати торт з продукцією Roshen.

Крім того, такі ж вимоги у даному рішенні суду викладені у відношенні виробника Белларія.

У МВФ назвали головні умови для подальшого фінансування України

Глава представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив, що основними умовами завершення четвертого перегляду програми розширеного фінансування Міжнародного валютного фонду (МВФ) для України і виділення траншу є прийняття закону про Антикорупційний суд і виконання обіцянок щодо приведення цін на газ до ринкового рівня.

Серед інших завдань Люнгман виділив утримання інфляції, позитивно оцінивши підвищення облікової ставки Нацбанком, збереження політики гнучкого обмінного курсу для підтримки конкурентоспроможності української економіки.

Також в МВФ попередили про небезпеку надмірного підвищення мінімальної зарплати.

Крім того, представник Фонду Вільям Мюррей заявив, що МВФ поки не планує відправку місії в Україну найближчим часом.

Кабмін вирішив забрати у Укртрансгазу газову "трубу" разом з підземними сховищами

Урядовий комітет з ПЕК схвалив проект постанови Кабінету міністрів про передачу газотранспортної системи України (ГТС) в управління новоствореній компанії Магістральні газопроводи України (МГУ).

Відзначається, що передачі підлягають не тільки магістральні газопроводи, компресорні станції, але і підземні сховища (ПСГ).

Антонов відмовився від лоукост-аеропорту на користь вантажного хаба

Підприємство Антонов вирішило створити вантажний хаб між Китаєм і Європою на базі аеропорту Гостомель, але лоукост-базу поки не будуть реалізувати.

Таким чином, компанія планує залучити великі логістичні та авіаційні компанії, такі як DHL, Fedex і Turkish Airlines, однак переговори ще не проводилися.

НБУ спровокував різке подорожчання кредитів

Ринкові процентні ставки по кредитах, так і по депозитах, відреагували помітним зростанням на підвищення облікової ставки Національним банком України (НБУ).

У НБУ повідомляють, що у перші дні після підвищення облікової ставки з 25 по 30 січня середньозважена вартість кредитів на міжбанківському ринку виросла на 1,1 пункту - до 15,1%.

У регуляторі вважають, що така реакція на підвищення облікової ставки "свідчить про дієвість трансмісійного механізму монетарної політики через канал процентних ставок".

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Такими були головні ділові новини четверга.

Показати ще новини
Радіо NV
X