У США на Uber подали в суд через порушення закону про статус працівників

6 травня 2020, 15:41
Компанію Uber звинувачують в тому, що вона продовжує вважати своїх водіїв незалежними підрядниками. Це прямо суперечить новому закону штату Каліфорнія, який вступив в силу в січні 2020 року.

Генеральний прокурор Каліфорнії Хав'єр Бессера і група міських прокурорів штату подали позов проти сервісу замовлення таксі Uber через те, що компанія наймає своїх водіїв як незалежних підрядників. Про це пише TechCrunch.

Відео дня

У позовній заяві наголошується, що компанія наймає "сотні тисяч працівників в Каліфорнії, прямо порушуючи законодавство".

Йдеться про закон штату Каліфорнія, який набрав чинності я січні цього року. Згідно з цим законом компанії сектора gig economy (економії вільного заробітку), повинні дотримуватися певних умов при найманні незалежних підрядників: підрядники не можуть виконувати роботу, яка входить в основну діяльність компанії.

На думку влади штату, водії Uber є співробітниками компаній, а не незалежними підрядниками. Таким чином, водіям має бути гарантована мінімальна зарплата, компенсація за понаднормову роботу і соцпакет.

У позові з компанії запитується штраф в розмірі $ 2,5 тис за кожне порушення (імовірно, мова йде про кожного водія). Ще $ 2,5 тис загрожує за порушення відносно громадян похилого віку або осіб з обмеженими можливостями.

У коментарі виданню представник Uber зазначив, що компанія "опротестує цю дію в суді", а також "підвищить стандарти незалежної роботи водіїв в Каліфорнії, включаючи гарантії мінімальної зарплати.

Аналогічні вимоги були висунуті і до головного конкурента Uber в США - компанії Lyft.

Нагадаємо, що в зв'язку з новим законом, в січні цього року Uber заявив, що змінює порядок винагороди водіїв в Каліфорнії і тестує функцію, яка дозволить водіям встановлювати тарифи .

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X