Позов Приватбанку до Коломойського і Боголюбова збільшився до $3 млрд

4 грудня 2018, 15:12

Ціна позову Приватбанку в Лондонському суді проти екс-власників Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова збільшилася до приблизно $3 млрд, з урахуванням нарахованих відсотків.

Про це повідомили в прес-службі фінустанови з посиланням на офіційно винесене 4 грудня рішення Високим судом Лондона.

Як наголошується, в документі суддя зафіксував висновки про те, що у Приватбанку достатньо доказів факту шахрайських дій з боку колишніх власників.

Відео дня

"Банк заявляє, що такі шахрайські дії завдали шкоди в розмірі $1,9 млрд плюс відсотки (що нараховуються в розмірі близько $500 тис. на день), і залишається впевненим, що в кінцевому підсумку, йому вдасться привести свої позовні вимоги до розгляду в суді Лондона", - йдеться в повідомленні Приватбанку.

Також наголошується, що докази банки "головним чином вказують на ретельно сплановані шахрайські дії та відмивання коштів в особливо великих розмірах".

"Існує дуже складна схема із залученням великої кількості кредитів і авансових платежів постачальникам... Саме штучна складність цієї схеми вказує на такі шахрайські дії", - цитує Приватбанк пункти 25-26 судового рішення.

У рішенні також зазначається, що: "Для цілей цих клопотань, всі Відповідачі не заперечують, що Банк має достатню для судового розгляду справи, і шахрайськими діями Банку було завдано збитків у розмірі $248 млн. Звичайно ж для Першого і Другого Відповідача [Коломойського і Боголюбова] невигідно визнавати наявність достатнього для судового розгляду справи про масштабні шахрайські дії проти них і при цьому намагатися запобігти розгляду цієї справи судом".

Також банк уточнює, що судовий наказ про всесвітній арешт активів Коломойського і Боголюбова, і шести підконтрольних їм компаній на суму $2,6 млрд залишається в силі. Відповідачам і надалі заборонено, крім іншого, відчужувати свої активи без згоди Банку або дозволу англійського суду.

Також суддя надав Приватбанку дозвіл на оскарження рішення суду першої інстанції з питання юрисдикції.

"Банк подасть апеляційну скаргу найближчим часом", - підкреслили в Приватбанку. Таким чином юрисдикцію позову Приватбанку визначить апеляційний суд Англії.

У грудні 2017 року Приватбанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського і Боголюбова, а також афілійованих з ними компаній. Як забезпечувальний захід англійський суд видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського та Боголюбова на суму понад $2,5 млрд.

Суд при цьому зобов'язав Коломойського і Боголюбова розкрити інформацію про всі свої активи обмеженому колу осіб, які безпосередньо беруть участь в розгляді справи.

Крім того, суд за підсумками слухань на початку березня 2018 року зобов'язав Rossyn Investing Corp, Milbert Ventures Inc. і ZAO Ukrtransitservice Ltd. деталізувати інформацію про деякі операції з коштами Приватбанку, отриманими від інших осіб.

Коломойський прогнозує, що розгляд Високим судом Лондона справи по суті відбудеться не раніше ніж 2020 року.

Раніше всі компанії-відповідачі фігурували в постановах Печерського райсуду Києва від 29 липня 2016 року, якими передбачається арешт ряду рахунків у кіпрському філії найбільшого в Україні Приватбанку в межах розслідування про заволодіння кредитів рефінансування Національного банку України на суму 19 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X