Позов АМКУ до російського Газпрому майже на $7 млрд перенесли – суд

21 листопада 2016, 14:16
Господарський суд Києва відклав розгляд позову Антимонопольного комітету України (АМКУ) щодо стягнення з Газпрому штрафу та пені на 172 млрд грн (близько $6,7 млрд – НВ Бізнес) на 5 грудня 2016 року

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Зазначається, що розгляд позову відкладено для того, щоб сторони ознайомилися з додатковими матеріалами, наданими ними по суті спору.

Відео дня

Нагадаємо, що АМКУ 25 січня 2016 року прийняв рішення оштрафувати Газпром на 85,966 млрд грн (близько $3,3 млрд) за "порушення економічної конкуренції у вигляді бездіяльності, яке полягало у неприйнятті заходів по забезпеченню отримання послуги по транзиту природного газу магістральними трубопроводами через територію України на обґрунтованих умовах і було б неможливим за умов існування значної конкуренції на ринку, що призвело до ущемлення інтересів НАК Нафтогаз України у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуги транзиту природного газу магістральними трубопроводами територією України як покупця".

При цьому в Газпромі заявляли, що у АМКУ відсутні повноваження в питанні регулювання транзиту газу через Україну, але в останній можливий для подачі позову день - 12 квітня - зареєстрували позов у Господарський суд Києва про визнання недійсним рішення комітету.

Госпсуд Києва постановою від 13 квітня повернув без розгляду позовну заяву Газпрому про оскарження штрафу АМКУ. Підставою для повернення стало неналежне оформлення позовної заяви, а саме, неподання доказів повноважень особи, яка підписала позов.

Газпром 4 травня подав апеляційну скаргу в Київський апеляційний господарський суд, який своїм рішенням від 18 травня залишив рішення суду першої інстанції без змін.

Газпром 7 червня подав касаційну скаргу у Вищий господарський суд України, який 13 липня відмовив у задоволенні скарги Газпрому, залишивши в силі ухвалу суду першої інстанції і постанову апеляційної інстанції.

За словами голови АМКУ Юрія Терентьєва, комітет звернеться до суду для стягнення накладеного на російський Газпром штрафу в розмірі 86 млрд грн після того, як Газпром вичерпає всі можливості для оскарження рішення АМКУ в українських судах.

Ухвалою від 13 вересня колегія суддів Судової палати в господарських справах ВСУ відмовилася прийняти у провадження позов Газпрому про перегляд постанови Вищого господарського суду зі спору російського газового монополіста з АМКУ.

АМКУ крім штрафу, вимагає Газпрому сумарно 172 млрд грн, включаючи штраф і пеню за несвоєчасну сплату.

При цьому, АМКУ звернувся в Господарський суд Києва з позовом про примусове стягнення штрафу в розмірі майже 86 млрд грн з російського Газпрому.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X