Позичальники банку Михайлівський можуть поки не платити по боргах

27 січня 2017, 14:50
Фонд гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) не визнає переуступку кредитів Банку Михайлівський фінансовим компаніям Плеяда і Фагор

Про це повідомили у ФГВФО, передає finclub.

"Ухвала Вищого адміністративного суду України (ВАСУ) від 12 січня не ставить крапку в справі про переуступку прав вимоги за кредитами фізичних осіб Банку Михайлівський. Договір факторингу між Банком Михайлівський і ФК Плеяда від 19 травня 2016 року на сьогодні залишається нікчемним. По-перше, адміністративний суд не розглядає питання по суті, а лише по процедурі. Також, у відповідності з постановами Верховного суду від 16 лютого та 15 червня 2016 року на спори, що виникають на стадії ліквідації (банкрутства) банку не поширюється юрисдикція адміністративних судів. Остаточне рішення може бути винесене господарським судом чи судом загальної юрисдикції по суті питання нікчемності",- заявили у Фонді.

Відео дня

Також Фонд звертає увагу на те, що в ході процесу було допущено безліч грубих порушень, що вплинуло на об'єктивність і правомірність прийнятого рішення. Враховуючи це, Фонд гарантування готує заяву про оскарження постанови ВАСУ у Верховний Суд України.

"Договір факторингу, який був укладений між Банком Михайлівський і ФК Плеяда 19 травня на сьогодні залишається нікчемним згідно з наказом уповноваженої особи на ліквідацію Банку Михайлівський А. Ю. Волкова. Так, 31 січня 2017 року в Апеляційному адміністративному суді буде розглядатися скарга банку і Фонду гарантування рішення адміністративного суду про визнання протиправним цього наказу. У справі не розглядається факт нікчемності, а лише оспорюється документ, яким ці факти визначені. Крім того, зазначена ситуація є предметом розслідування у кримінальній справі, у провадженні прокуратури Києва", - зазначили у відомстві.

Тому Фонд гарантування рекомендує позичальників, кредитні договори яких були переуступлені, дочекатися остаточного рішення суду про те, кому належить право вимоги за кредитами.

Тільки після повного і остаточного рішення суду щодо нікчемності буде прийматися рішення щодо коштів, які надійшли на накопичувальний рахунок Банку Михайлівський погашення зазначених зобов'язань.
Показати ще новини
Радіо НВ
X