Вітренко: Поставки газу для населення без посередників приноситимуть більше грошей до бюджету

13 липня 2018, 20:54

Національна акціонерна компанія (НАК) Нафтогаз України може приносити більше коштів у бюджет, якщо продаватиме газ без компаній-посередників. Також він заявив, що постачання газу для населення напряму не змінить ціни, але зменшить можливість крадіжок у облгазах.

Про це в заявив комерційний директор НАК Нафтогаз Юрий Витренко в ефірі Радио НВ.

На ринку ціна - це співвідношення попиту і пропозиції, а це вже питання нашого прибутку. Якщо би ми продавали не через посередників і ці посередники собі в кишеню не клали би кошти, то ціна, можливо, не змінилась би, але принаймні національна компанія отримувала би більше коштів, більше прибутків; ми, відповідно, сплачували би більше коштів у держбюджет”, - сказав він.

Відео дня

Крім того, Вітренко вважає, що ціна на газ має утворюватися внаслідок співвідношення попиту і пропозиції на ринку, а не внаслідок урядових рішень, рішень регулятора, рішень кого завгодно.

“Нафтогаз ніколи не наполягав на підвищенні тарифів. Нафтогаз послідовно говорить, що мають бути конкурентні ціни, має бути вільне ціноутворення… Люди тоді будуть сприймати це як справедливі і чесні правила. Якщо ціна підвищується, вони розуміють, що значить попит перевищує пропозицію. Коли ціну встановлює уряд, коли ціну встановлює регулятор, люди говорять: несправедлива ціна, вона зависока тощо”, - сказав він, добавивши, що коли буде нормальний ринок, люди будуть по-іншому це сприймати.

Вітренко добавив, що закон, який прийнятий 2014 року, не передбачає за європейськими правилами, що уряд встановлює ціни. “Це раніше було і це робив не уряд, це робив регулятор. Наша позиція дуже проста, пропозиція для уряду: давайте уряд не буде регулювати ціни”, - зазначив він.

Нагадаємо, що для продовження співпраці з МВФ і отримання чергового траншу Україні залишається виконати "критично важливе" зобов'язання щодо приведення ціни на газ для населення до економічно обґрунтованого рівня.

Уряд поки відмовляється підвищувати вартість газу для громадян, аргументуючи це тим, що спочатку необхідно передбачити компенсатори для бідних верств населення. За різними оцінками, підвищення може становити від 30% до 60%, в зв'язку з ростом цін на міжнародних ринках.

Позиція МВФ є досить жорсткою, так як уряд у 2017 році прийняло рішення про таке підвищення газових цін, що дозволило Україні отримати транш кредиту МВФ, однак згодом в односторонньому порядку відмовилося від його виконання.

Раніше днями ЗМІ, з посиланням на близьке до уряду джерело, повідомили про новий варіант компромісу в переговорах з МВФ про ціну на газ. Пакет пропозицій передбачає кілька кроків.

11 липня, Міністерство економічного розвитку і торгівлі заявило, що прогнозує зростання граничних роздрібних цін на газ для населення на кінець 2018 року на 18%.

При цьому, НБУ очікує підвищення цін на природний газ у цьому році на 25%.

Сегодня, 13 июля, премьер-министр Владимир Гройсман попросил МВФ пойти на компромисс в газовых переговорах.

Показати ще новини
Радіо NV
X