Посол Великобританії розповіла, чому іноземний бізнес не поспішає в Україну

23 грудня 2015, 17:00
З 1 січня 2016 року починає діяти режим зони вільної торгівлі з Євросоюзом, але Україна досі має репутацію корумпованої країни, і це відштовхує інвесторів, заявила посол великої Британії в Україні Джудіт Гоф

В інтерв'ю НВ вона розповіла, що в Британії є дуже жорсткий закон про протидію хабарництву [Anti-Bribery Act 2010], дія якого поширюється на британські компанії за кордоном. Згідно з цим документом, якщо компанію викриють у хабарі, наприклад, чиновника, це буде серйозним порушенням. Такі фірми можуть бути притягнуті до відповідальності і піддано штрафу в необмеженому розмірі і конфіскації майна, а винні фізичні особи можуть бути піддані тюремному ув'язненню на строк до десяти років.

Відео дня

"І тому, незважаючи на великий інтерес британського бізнесу до України, зокрема до IT-сектору, інвестори хочуть вкладати гроші там, де будуть виправдані ризики такого вкладення, усунена корупція, спрощені процедури і працює справедливе правосуддя", - зазначила дипломат.

Вона підкреслила, що в Україні вже є британські компанії. Це великі міжнародні компанії, такі як Shell, GSK, Vodafone, а також маленькі, залучені в енергетичний, аграрний і фармацевтичний сектори.

"Але мені б хотілося, щоб їх було більше. І це одне з моїх завдань як посла - налагоджувати торговельні відносини в обох напрямках", - підкреслила Гоф.

Повне інтерв'ю з Джудіт Гоф читайте у свіжому номері журналу НВ - №48 від 25 грудня.

Показати ще новини
Радіо NV
X