Посол КНР в Україні прокоментував угоду китайських інвесторів з Мотор Січ
Посол КНР в Україні назвав угоду з акціями Мотор Січ комерційною і сказав, що держава в неї не втручається
Угода з придбання акцій ПАТ «Мотор Січ» (Запоріжжя) китайськими компаніями та інвесторами — комерційна, і уряд КНР в ній не бере участь. «Це комерційна діяльність, бізнес між „Мотор Січ“ і приватним китайським підприємством», — заявив сьогодні надзвичайний і повноважний посол КНР в Україні Ду Вей.
Що стосується позиції Уряду Китаю щодо ситуації з продажем акцій українського підприємства, то посол озвучив три основні тези. «По-перше, ведення комерційної діяльності повинно бути засноване на ринкових правилах. По-друге, китайські підприємства, які ведуть діяльність за кордоном, повинні поважати закони тих країн, в яких вони знаходяться. І третє: права і інтереси китайських підприємств, які ведуть діяльність за кордоном, повинні бути захищені належним чином», — сказав пан Ду Вей.
Він додав, що у посольства немає чіткої інформації, як ситуація буде розвиватися надалі.
Відповідаючи на питання НВ Бізнес про те, чи є державні банки КНР джерелом коштів для покупки акцій «Мотор Січ» приватними китайськими інвесторами, посол сказав: «Нехай це і приватне китайське підприємство, яке здійснює комерційну діяльність, але йому необхідно брати фінанси. А фінанси зазвичай беруться в банках. Це звичайна справа.»
При цьому він не чув, що акції «Мотор Січ» знаходяться в заставі у державного China Development Bank.
Нагадаємо, що вчора радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон застеріг Україну від «дипломатії створення заборгованостей», яку проводить Китай. Він це заявив в контексті продажу контрольного пакета акцій АТ «Мотор Січ» китайським інвесторам.
Нагадаємо, що «Мотор Січ» (Запоріжжя) — один з найбільших в світі виробників авіаційних двигунів. Впродовж довгого часу компанію одноосібно контролював її почесний президент, екс-народний депутат України В’ячеслав Богуслаєв.
У 2016 році великі пакети акцій підприємства були продані іноземним компаніям, підконтрольним громадянину КНР. У вересні 2017 року Служба безпеки України (СБУ) порушила кримінальну справу за статтею «диверсія» і «підготовка до злочину», а Шевченківський райсуд Києва заарештував сконцентровані у власності п’яти офшорів 41% акцій «Мотор Січ».
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.