Після конфлікту з Метінвестом бізнес ліванця Рафіка Дау в Україні зупинився
Ліванський бізнесмен Рафік Дау в інтерв'ю НВ Бізнес розповів про подробиці конфлікту з Дніпровським МК і Групою Метінвест, після якого він припинив експортувати з України металопрокат
Ліванський бізнесмен Рафік Дау за 25 років експортував з України близько 40 млн тонн металопрокату та сталевих напівфабрикатів. Але в 2017 році був змушений звернути бізнес-діяльність в нашій країні. «На жаль, наш металургійний бізнес зупинився після конфлікту з ДМК та „Метінвестом“. Можна навіть сказати, що нас було виштовхнуто із українського ринку поставки сталевої продукції», — розповів в інтерв'ю НВ Бізнес Рафік Дау.
Конфлікт пов’язаний з тим, що компанія пана Дау International Transit S.A.L. (Offshore) (ITO) вимагає від Дніпровського МК (ДМК, Кам’янське) $48 млн. Це кошти, які меткомбінат отримав в якості попередньої оплати за металопродукцію в 2017 році плюс відсотки та штрафні санкції.
«За умовами контракту поставки здійснювалися за передоплатою і до 2017 року проблем не було — обидві сторони виконували свої зобов’язання. Однак потім ми перерахували ДMK близько $38 млн в якості передоплати, але продукцію так і не отримали», — пояснив ліванський бізнесмен.
За його словами всі суперечки, пов’язані з виконанням контракту, повинні розглядатися Арбітражним інститутом Торгової палати Стокгольму, куди його компанія звернулася в листопаді 2017 року. Майже через рік, у вересні 2018, Арбітраж задовольнив вимоги про стягнення заборгованості, а також відсотків і штрафних санкцій з ДМК. Загалом це близько $48 млн. «Зараз ми добиваємося визнання арбітражного рішення на території України», — каже Рафік Дау.
До 2007 року бізнесмену в Україні належали порт «Авліта» та «Севморзавод» у Севастополі.
Нагадаємо, що Дніпровський МК формально належить корпорації ІСД, серед акціонерів якої є нардеп Сергій Тарута та бізнесмен Олег Мкртчан. Однак з літа 2017 року підприємством керує менеджмент, який до цього працював в структурах Групи Метінвест Ріната Ахметова та нардепа Вадима Новинського. Постачання сировини та збут готової продукції відбувається переважно через структури Метінвеста.
Повний текст інтерв'ю з Рафіком Дау читайте на НВ Бізнес