Для дев’яти областей. В Україні затвердили план розмінування полів для посівної

21 березня, 10:29
Розмінування здійснюватимуть у регіонах, де проблема забруднення територій найбільш актуальна (Фото:Ilya P\Unsplash)

Розмінування здійснюватимуть у регіонах, де проблема забруднення територій найбільш актуальна (Фото:Ilya P\Unsplash)

В Україні затвердили план розмінування полів для посівної. За попередніми даними вимагають обстеження та розмінування близько 470 тисяч гектарів земель сільгосппризначення.

За підсумками засідання Національного органу з питань протимінної діяльності 20 березня було затверджено план заходів щодо розмінування сільськогосподарських земель для посівної.

Відео дня

Про це йдеться у повідомленні Міноборони.

«Сьогодні ухвалено важливі рішення для того, щоб на наші поля вийшла мирна сільськогосподарська техніка», - зазначив голова міністерства Олексій Резніков.

За словами глави Міноборони, відомство продовжить забезпечувати координацію, управління та взаємодію між органами влади, міжнародними партнерами та операторами протимінної діяльності.

Це відбуватиметься у ході виконання заходів щодо очищення територій України від вибухонебезпечних предметів та інших завдань щодо зменшення ризиків для населення та соціально-економічного розвитку постраждалих від російської агресії територій.

На засіданні наведено спрощений порядок отримання дозволу на виконання вибухових робіт під час розмінування та використання вибухових матеріалів операторами протимінної діяльності на період дії правового режиму військового стану.

Також учасники засідання опрацювали процедури для визнання іноземних документів щодо кваліфікації фахівців з розмінування та їх відповідність українським вимогам.

Обстеження та розмінування здійснюватимуть у регіонах, де проблема забруднення територій є найбільш актуальною, а очищення полів — найбільш економічно обґрунтованою.

За попередніми оцінками, у дев'яти областях України ( Дніпропетровська, Запорізька, Київська, Миколаївська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська та Черкаська) вимагають обстеження та, за потреби, розмінування близько 470 тисяч гектарів земель сільгосппризначення.

На початку березня повідомлялося, що в Україні розпочалася посівна ярих культур.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
X