Інвестиції на 320 млн грн. Порт Херсона передали під управління концесіонера

24 грудня 2021, 15:48

Адміністрація морпортів України передала під управління компанії концесіонера Херсонський морський порт.

Держпідприємство Херсонський морський торговельний порт передали в управління компанії-концесіонеру Рісоїл-Херсон терміном на 30 років. Про це йдеться у повідомленні Міністерства інфраструктури.

Відео дня

Відповідні документи були підписані 23 грудня Міністерством інфраструктури України, ДП Адміністрація морських портів України, ТОВ Рісоїл-Херсон та ТОВ Херсонський порт.

«Херсонський порт буде модернізований, що значно підвищить його ефективність. Йдеться про принаймні 216 млн інвестицій у порт у найближчі 3,5 роки та не менше 18 млн грн для інфраструктури Херсона», - зазначив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Загальна сума інвестицій становитиме 320 млн грн. Компанія-концесіонер планує провести модернізацію та реконструкцію обладнання, механізацію складів, встановлення додаткових силосів.

За умовами концесійного договору концесіонер зобов'язується:

  • щорічно платити концесійний платіж у розмірі не менше ніж 12 млн грн з урахуванням індексації та 7% від чистого доходу;
  • протягом перших 3,5 років з дати закінчення перехідного періоду інвестувати в об'єкт не менше 216 млн грн, а протягом перших 10 років ще додатково не менше 62 млн грн;
  • забезпечити обсяги перевалки вантажів порту 2030 року лише на рівні щонайменше 1,36 млн. тонн;
  • забезпечити безперервну діяльність порту;
  • перевести всіх працівників Херсонського морського порту та частину працівників Адміністрації морських портів України, не допускаючи їх звільнення протягом 10 років;
  • не допускати зниження заробітної плати працівників протягом перших 3-х років з моменту прийняття їх концесіонером на роботу, підвищуючи рівень виплат відповідно до законодавства;
  • виконувати заходи щодо охорони навколишнього середовища.

Як підкреслив міністр інфраструктури, однією з умов концесійного договору є збільшення до 80% частки вантажів, що прямують до порту внутрішнім водним та залізничним транспортом.

У жовтні цього року повідомлялося, що порти Херсон та Ольвія остаточно передадуть у концесію до кінця року.

Мінінфраструктури підписало договір про передачу в концесію Херсонського морського порту ще у червні минулого року. Тоді повідомлялося, що компанія Рисоїл-Херсон, яка перемогла в концесійному конкурсі, планує інвестувати в розвиток порту 300 млн грн і ще 18 млн грн — у місцеву інфраструктуру. У серпні цього року співвласник Risoil вийшов із проєкту концесії порту Херсон.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X