Porsche провів одне з найбільших IPO в історії Європи

29 вересня, 16:15
СЕО німецького виробника автомобілів Porsche Олівер Блюм (Фото:REUTERS/Kai Pfaffenbach)

СЕО німецького виробника автомобілів Porsche Олівер Блюм (Фото:REUTERS/Kai Pfaffenbach)

Німецький виробник люксових спортивних автомобілів Porsche провів один із найбільших IPO в Європі.

Німецький автовиробник Porsche 29 вересня вийшов на Франкфуртську фондову біржу через IPO, торги стартували під тикером P911.

Про це пише Reuters.

Мажоритарний власник автовиробника – компанія Volkswagen – виставила на IPO 12,5% акцій Porsche, отримавши за них 9,4 млрд євро. Загальна капіталізація компанії склала 75,2 млрд євро, що робить це IPO одним із найбільших в історії Європи.

Відео дня

У рамках первинної публічної пропозиції було продано до 113,875 млн привілейованих неголосуючих акцій Porsche AG.

Вихід Porsche на біржу відбувається на тлі того, що європейські лістинги переживають найгірший рік із 2009-го через побоювання про можливу глобальну рецесію на тлі стрімкого зростання інфляції, підвищення відсоткових ставок та вторгнення РФ в Україну.

У самій Volkswagen зазначили, що доходи від IPO забезпечать компанії велику фінансову гнучкість у рамках трансформації у напрямку електромобілів та цифровізації.

Крім того, IPO Porsche посилює вплив на компанію сім'ї Порше-Пієх, яка отримає контроль над блокпакетом акцій компанії: 25% + 1 акція.

Раніше повідомлялося, що автоконцерн Volkswagen планує провести IPO автовиробника Porsche з відміткою від $70,1 млрд до $75,1 млрд.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X