Порошенко "забув" вказати себе власником заводу у Німеччині - ЗМІ

24 січня 2018, 16:19

Президент України Петро Порошенко і його оточення не внесли у німецький реєстр прозорості власників компаній завод у Німеччині.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Видання повідомляє, що у документах фігурували і офшори Порошенко.

Так, у складі агрохолдингу Порошенко Укрпромінвест-Агро з 2011 року у місті Ельстерауе працює завод з виробництва крохмалю. Завод оформлений на німецьку Interstarch GmbH через офшори Кіпру та Британських Віргінських островів

Відео дня

Також наголошується, що Interstarch GmbH повинна була до першого жовтня 2017 року внести прізвища своїх бенефіціарів до реєстру прозорості.

Власником міноритарного частки Interstarch GmbH є компанія Інтерстарч-Україна, що входить у холдинг Порошенко Укрпромінвест-Агро, яка офіційно купила частку в 24,9% у Interstarch GmbH влітку 2016 року.

Продавцем виступила кіпрська компанія Camarin Limited, яка до сих пір залишається головним власником заводу з часткою в 75%.

Крім того, багаторічний топ-менеджер концерну Roshen Сергій Зайцев повідомив, що саме він є бенефіціаром компаній, на які оформлено німецький завод.

Також цю інформацію підтвердили у компанії ICU.

Згідно з інформацією ICU, Зайцев передав управління над німецьким заводом агрохолдингу Порошенко. Таким чином, Interstarch GmbH знаходиться під керівництвом менеджерів українського президента.

У німецькому законі про боротьбу з відмиванням грошей, бенефіціаром може вважатися не тільки власник істотної участі (більше 25%), а й особа, "яка здійснює контроль над підприємством способом, який можна прирівняти до цього".

За словами юристів, ключовим критерієм визначення кінцевого бенефіціара у таких випадках є вплив людини на призначення керівних органів підприємства. Видання пише, що з огляду на контроль над підприємством з боку менеджерів холдингу Порошенко, президент, очевидно, і є бенефіціаром відповідно до законодавства, хоча і має лише частку у 24,9%.

Проте, в українській електронній декларації Порошенко даних про те, що він є бенефіціаром німецької компанії також немає.

При цьому, у декларації президента вказана вищезгадана компанія Інтерстарч України, якій належить міноритарна частка в Interstarch GmbH.

У декларації Порошенко за 2016 також зазначено, що його дружина Марина отримувала там зарплату. Крім того, сім'я президента брала в оренду у цій компанії позашляховик Range Rover.

Відзначимо, що за порушення цих вимог німецький закон про боротьбу з відмиванням грошей передбачає штраф до €100 тис, а у разі повторного порушення - до €1 млн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X