Порошенко розповів про наслідки невиконання Газпромом рішення арбітражу

1 березня 2018, 17:05

Президент України Петро Порошенко заявив про те, що Національна акціонерна компанія Нафтогаз повинна домагатися арешту активів Газпрому у разі невиплати за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Про це президент заявив у ході засідання Ради нацбезпеки і оборони України, передає Інтерфакс-Україна.

"Я звертаюся до глави Нафтогазу (Андрію, - НВ) Коболєва, керівників міністерств енергетики, юстиції, закордонних справ, а також Генеральної прокуратури, щоб терміново зібрати нараду, і якщо Газпром не виплатить ці гроші, Нафтогаз повинен домогтися арешту активів Газпрому і забезпечення виконання цих рішень ", - сказав він.

Відео дня

Крім того, Порошенко доручив голові МЗС ініціювати тристоронні консультації з ЄК для виконання рішення Стокгольмського арбітражу щодо газу.

Нагадаємо, 28 лютого, Нафтогаз України виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу.

Так, арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопостачання Газпромом обсягу газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

У свою чергу, Газпром підтвердив рішення Стокгольмського арбітражу про компенсацію державної компанії Нафтогаз України в сумі $4,6 млрд і висловив незгоду з даним рішенням.

Показати ще новини
Радіо NV
X