Порошенко призначив членів Нацкомісії з енергетики

30 травня 2018, 18:28

Президент України Петро Порошенко призначив членами Національної комісії держрегулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Оксану Кривенко, Олену Антонову, Олександра Формагея, Дмитра Коваленка і Євгена Магльована, передают Українські Новини.

"Я підписав відповідні документи. Сьогодні готовий представити Україну і світу новий склад НКРЕКП", - написав Порошенко повідомив на своїй Facebook-сторінці.

Крім того, президент додав, що до цього ні з ким із нових членів регулятора не був особисто знайомий і конкурс був абсолютно прозорим.

Відео дня

"Мені повідомили, що не було ні втручань, ні рекомендацій, ні тиску. Були відібрані по прозору систему оцінки 10 кандидатів", - додав він.

Відзначимо, що до цього Антонова працювала в енергохолдингу ДТЕК, Кривенко - в НКРЕКП, Формагей - в Укргідроенерго, Коваленко - в Укренерго, Маглеваний - в Держенергоефективності.

Нагадаємо що до складу Національної комісії входить 6 осіб. У березні 2017 року Порошенко затвердив план ротації всього складу НКРЕКП. Кожні півроку в комісії мали обирати по два нових представники.

Раніше повідомлялося, що президент залишив Нацкомісію з енергетики недієздатною, звільнивши одразу двох її членів.

У листопаді 2017 року роботу Нацкомісії була заблокована. НКРЕКП не змогла зібратися через відсутність кворуму.

Після цього Рада віддала НКРЕКП під контроль Порошенка. Парламент ухвалив закон, що дозволяє президенту одноосібно призначати на вакантні посади членів НКРЕКП. Таке право надається главі держави тимчасово, до конкурсного відбору нових членів регулятора.

У середині травня список перших десяти кандидатів в рамках конкурсу з набору нових членів НКРЕКП було затверджено Адміністрацією президента, повідомляла ЕП з посиланням на джерело на ринку.

Раніше Вовк подав свою кандидатуру на участь у конкурсі з відбору нових членів регулятора.

Утім, конкурсна комісія з відбору нових членів у НКРЕКП не допустила Вовка до конкурсу через відсутність досвіду.

Пізніше стало відомо, що Порошенко підписав наказ про звільнення Дмитра Вовка з посади голови НКРЕКП.

Показати ще новини
Радіо НВ
X