Порошенко підтвердив придбання агрохолдинга Мрія саудівською компанією

12 вересня 2018, 12:38

Президент України Петро Порошенко підтвердив бажання саудівської сільськогосподарської та тваринницької інвесткомпанії The Saudi Agricultural & Livestock Investment Co (Salic) купити український агрохолдинг Мрія.

Про це він повідомив на своїй сторінці в Twitter.

“Рішення SALIC придбати Мрія Агрохолдинг справді є надзвичайно важливою подією і демонструє готовність іноземних інвесторів вкладати гроші в Україну, кардинальні зміни в інвестиційному кліматі і у ставленні інвесторів до нашої держави”, - написав Порошенко.

Відео дня

Як повідомили в прес-службі Мрії, у середу, 12 вересня, сторони уклали договір купівлі-продажу сільськогосподарських активів групи, у тому числі всі об'єкти інфраструктури, технічний парк, а також компанії, що володіють правом оренди земельного банку. Сума та умови угоди не розголошуються.

Завершення угоди стане можливим після одержання дозволу Антимонопольного комітету України. Після завершення угоди Мрія продовжить свою операційну діяльність в Україні разом з дочірньою компанією SALIC — Continental Farmers Group (CFG).

Раніше агентство Bloomberg з посиланням на джерела, знайомі з угодою, писало про покупку Мрії саудівською компанією.

В середині серпня Мрія завершила реструктуризацію $1,1 млрд проблемного боргу, процес тривав з 2014 року.


Salic заснована в 2012 році. Її єдиним акціонером є Державний інвестиційний фонд Саудівської Аравії. Компанія інвестує у виробництво сільськогосподарської та тваринницької продукції.

Саудівська компанія в останні роки часто сигналізувала про інтерес до розширення. У 2015 році разом з американською Bunge Ltd. вона створила спільне підприємство G3 Global Grain Group, яка придбала мажоритарну частку в компанії Canadian Wheat Board (CWB). Крім того, Salic була одним з претендентів на покупку 9,9% частки в агроструктур Glencore Plc в 2016 році.


Мрія - вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, заснований в 1992 році Іваном Гутою. На сьогодні його земельний банк становить 150 тис. га. Потужності елеваторів і зерносховищ агрохолдингу оцінюються в 380 тис. тонн.

Компанія спеціалізується на вирощуванні пшениці, ріпаку, ячменю, соняшнику, сої, кукурудзи, цукрового буряку, картоплі та інших сільськогосподарських культур.

У серпні 2014 року агрохолдинг Мрія допустив технічний дефолт. У лютому 2015 року контроль над активами компанії перейшов до кредиторів, які призначили новим генеральним директором Саймона Чернявського. До кінця 2015 року борг перед кредиторами становив $1,1 млрд.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X