Порошенко підписав закон про спрощення ведення бізнесу

3 січня 2018, 15:37

Президент України Петро Порошенко підписав закон Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів.

Про це повідомила прес-служба глави держави.

Відзначається, що закон вирішує проблему розподілу акціонерних товариств в Україні на публічні та приватні за формальними ознаками. Крім того, усуває дисбаланс у законодавстві і вводить європейські принципи у питанні визначення і регулювання публічних компаній.

Відео дня

Так, положеннями документа змінюється підхід до віднесення акціонерних товариств до публічних і приватних, і пропонує відмовитися від фіксування у найменуванні акціонерного товариства його типу.

При цьому, на банки поширюються вимоги по розкриттю інформації, як і на публічні компанії, і встановлюються підвищені вимоги до корпоративного управління, зокрема у частині формування наглядової ради і його комітетів.

Також закон розширює обсяг інформації і способи її розкриття для публічних акціонерних товариств і банків, при цьому скасовано обов'язок публікувати інформацію в одному з офіційних видань.

Документом передбачається зменшення обсягу розкриття інформації для приватних акціонерних товариств, вводиться можливість надання інформаційних послуг на фондовому ринку приватними особами, а не тільки Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР), а також посилюються вимоги до прозорості діяльності наглядової ради акціонерного товариства.

Нагадаємо, що 16 листопада Верховна Рада затвердила в цілому зміни, які повинні спростити ведення бізнесу і залучення інвестицій емітентами цінних паперів.

28 листопада 2017 року НКЦПФР прийняла рішення Про внесення змін до Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів №850.

Показати ще новини
Радіо НВ
X