Порошенко підписав закон про спрощення ведення бізнесу

0 коментувати
Закон вирішує проблему розподілу акціонерних товариств в Україні на публічні та приватні за формальними ознаками
Фото: president.gov.ua

Закон вирішує проблему розподілу акціонерних товариств в Україні на публічні та приватні за формальними ознаками

Президент України Петро Порошенко підписав закон Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів.

Про це повідомила прес-служба глави держави.

Відзначається, що закон вирішує проблему розподілу акціонерних товариств в Україні на публічні та приватні за формальними ознаками. Крім того, усуває дисбаланс у законодавстві і вводить європейські принципи у питанні визначення і регулювання публічних компаній.

Так, положеннями документа змінюється підхід до віднесення акціонерних товариств до публічних і приватних, і пропонує відмовитися від фіксування у найменуванні акціонерного товариства його типу.

При цьому, на банки поширюються вимоги по розкриттю інформації, як і на публічні компанії, і встановлюються підвищені вимоги до корпоративного управління, зокрема у частині формування наглядової ради і його комітетів.

Також закон розширює обсяг інформації і способи її розкриття для публічних акціонерних товариств і банків, при цьому скасовано обов'язок публікувати інформацію в одному з офіційних видань.

Документом передбачається зменшення обсягу розкриття інформації для приватних акціонерних товариств, вводиться можливість надання інформаційних послуг на фондовому ринку приватними особами, а не тільки Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР), а також посилюються вимоги до прозорості діяльності наглядової ради акціонерного товариства.

Нагадаємо, що 16 листопада Верховна Рада затвердила в цілому зміни, які повинні спростити ведення бізнесу і залучення інвестицій емітентами цінних паперів.

28 листопада 2017 року НКЦПФР прийняла рішення Про внесення змін до Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів №850.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Компанії/Ринки ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: