Порошенко підписав закон про обов'язковий облік опалення і водопостачання

28 липня 2017, 13:44
28 липня президент України Петро Порошенко підписав закон Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання, який визначає принципи забезпечення комерційного обліку послуг з постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання

Про це повідомила прес-служба президента.

Відзначається, що законом вводиться обов'язковий облік тепла та води. Завдяки обліку населення буде платити лише за спожиті ресурси. Введення норм даного закону дозволить контролювати ефективність реалізації заходів з енергоефективності. Все це має сприяти зменшенню витрат споживачів на оплату комунальних послуг.

Відео дня

Також, норми закону визначають порядок оснащення будівель і окремих приміщень вузлами комерційного обліку, їх обслуговування, заміни та абонентського обліку, особливості зняття показань вузлів обліку і відповідного розподілу обсягу спожитих комунальних послуг, організаційно-правові засади формування рахунків по оплаті комунальних послуг.

Документ передбачає обов'язкове оснащення лічильниками всіх будівель, приєднаних до зовнішніх теплових мереж, мереж гарячого та холодного водопостачання. Такі лічильники повинні бути встановлені операторами зовнішніх мереж до 1 жовтня 2018 роки (для житлових будинків), або до 1 жовтня 2017 роки (для нежитлових будівель).

Нагадаємо, 22 червня Верховна Рада на засіданні прийняла в цілому закон про комерційний облік комунальних послуг, яким передбачається встановлення в будинках лічильників тепла і води.

Показати ще новини
Радіо NV
X