Порошенко і Кононенко продали Кузню на Рибальському

15 листопада 2018, 15:26

Корпоративні інвестфонди Прайм Ессетс Капітал і ВІК, акціонерами яких є відповідно президент України Петро Порошенко і народний депутат Ігор Кононенко, 15 листопада підписали пакет документів про продаж Заводу Кузня на Рибальському з новим власником - компанією Евінз лімітед з групи ТАС бізнесмена Сергія Тігіпка.

Про це спільно повідомили інвестфонди, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"Вартість проданих акцій є комерційною таємницею. Кошти від покупця будуть надходити юридичним особам продавців окремими траншами згідно з узгодженим сторонами графіком", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Підготовку угод супроводжувала міжнародна аудиторська група Ернст енд Янг.

"Операцію щодо Кузні на Рибальському слід розглядати як один з кроків реалізації задекларованого Петром Порошенко наміру повністю відокремити бізнес від політики. Раніше, як відомо, він передав корпорацію Рошен у довірчу власність всесвітньо відомій компанії Ротшильд", - повідомили в прес-службі адміністрації президента.

У відповіді на запит також говориться, що після того як Порошенко як фізособа отримає дохід від продажу акцій, він, згідно з чинним законодавством, відобразить його в електронній декларації.

Нагадаємо, що 27 вересня, група ТАС заявила, що досягла домовленості про покупку заводу Кузня на Рибальському.


Завод Кузня на Рибальському (раніше - Ленінська кузня) - одне з найвідоміших на ринку підприємств судпрому України. Найбільшим акціонером заводу був фонд Прайм Ессетс Капітал Петра Порошенка з пакетом 82,5% акцій. Ще 11,5% акцій підприємства належали фонду ВІК Ігоря Кононенка.

За підсумками 2017 року Кузня на Рибальському збільшила чистий прибуток за МСФЗ у 2,2 рази в порівнянні з 2016 роком - до 18,6 млн грн, чистий дохід зріс в 6,6 рази - до 776,2 млн грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X