Порошенко про Roshen: усі податки будуть заплачені в Україні

3 червня 2016, 16:38
Створення компанії в низькоподаткових юрисдикціях здійснювалося для проведення операцій по передачі президентом України Петром Порошенком 85% контрольних акцій корпорації Roshen "сліпий траст" Rothschild Trust без виведення будь-яких коштів з України

Він заявив, що якщо угода про продаж його частки в Roshen відбудеться, то вона пройде в Україні, передає Інтерфакс-Україна.

"Кожна копійка оподатковується, і буде обкладатися в Україні... Продаж буде проведено з України, і всі податки будуть заплачені в Україні", – повідомив Порошенко на прес-конференції в Києві в п'ятницю.

Відео дня

Глава держави ще раз відкинув звинувачення в порушенні українського законодавства і нібито створення схем з ухилення від оподаткування.

"Ніякого офшорного скандалу не було", – заявив президент. При цьому він охарактеризував журналістське розслідування як "об'єктивне і професійне". Мова йде про матеріали, в яких повідомлялося, що Порошенко не тільки не передав свої активи в траст всупереч обіцянкам, але і створив три офшорні компанії для реструктуризації Roshen.

Він додав, що зареєстрована на Британських Віргінських островів (БВО) компанія не мала банківського рахунку, тому яких-небудь грошових переказів не було і не могло бути і вона не могла використовуватися для мінімізації податків.

Також президент зазначив, що Нацбанк та Мінекономрозвитку у відповідь на запити підтвердили відсутність необхідності отримання будь-яких ліцензій на здійснення таких операцій.

"Була одна мета – передача активів президента Порошенко в довірчу власність, щоб відокремити владу від бізнесу", – заявив глава держави.

На його думку, в якості юрисдикції були обрані БВО, а не Великобританія і США, щоб уникнути подвійного оподаткування та оплати додаткових транзакцій в США і Великобританії. Порошенко додав, що остаточний вибір юрисдикцій здійснювався в переговорах між найнятими ними юристами і Rothschild.

Президент повторно заявив, що передача в траст вже відбулася, це підтверджується окремою заявою Rothschild, який на його прохання розкрив всі кроки.

Раніше радники Порошенка опублікували схему реструктуризації його частки в кондитерській корпорації.

Нагадаємо, що після його вступу на посаду президента України в 2014 році Порошенко заявив про намір продати свої активи. Для цього він найняв інвестиційні компанію Rothschild і ICU. Однак у зв'язку з відсутністю покупців 14 січня 2016 року був підписаний договір, за яким відбулася передача частку Порошенко в корпорації Roshen незалежний "сліпий траст (blind trust) Rothschild Trust на час свого президентства.


Roshen є одним з найбільших в Україні виробників кондитерських виробів, включає в себе Київську, Маріупольську (Донецька обл.), Кременчуцьку (Полтавська обл.) і дві Вінницькі кондитерські фабрики, Вінницький молочний завод Рошен, "Літинський племзавод (обидва - Вінницька обл.), а також Липецьку фабрику Рошен (РФ), Клайпедську кондитерську фабрику (Литва) і фабрикою Bonbonetti Choco (Угорщина).

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X