Помилка прокурорів: адвокат пояснив, чому розслідування New York Times може перевернути справу Фірташа

18 січня, 16:28
4369
Позиція
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

epa.eu

Адвокат Дмитра Фірташа, заявив, що звинувачення американських прокурорів на адресу українського бізнесмена помилкові

Помилка прокурорів: адвокат пояснив, чому розслідуванняNew York Times може перевернути справу Фірташа

Ленні Девіс, американський адвокат Дмитра Фірташа, під час прес-конференції для світових ЗМІ заявив, що обвинувачення американських прокурорів на адресу українського бізнесмена ґрунтуються на помилкових даних

«У понеділок, 31 грудня 2018 року, видання The New York Times на першій шпальті опублікувало статтю, в якій було доведено, що прокурори США в Чикаго, які обвинувачують Дмитра Фірташа і вимагають його екстрадиції з Австрії, подали помилкове обвинувачення австрійським правовим органам. За інформацією New York Times, яку видання перевірило, прокурори США необґрунтовано стверджували, що пан Фірташ і його колеги пропонували на слайді презентації Power Point платити зазначеним там же індійським чиновникам «хабарі» для отримання ліцензій на видобуток копалин. New York Times довело, що це не так. Згідно з розслідуванням NYT, цей слайд, у якому згадується підкуп чиновників, підготувала міжнародна консалтингова компанія McKinsey, а не пан Фірташ або його група. Компанія McKinsey, після виходу матеріалу, підтвердила авторство документа», - заявив Ленні Девіс.

Прокурори з Чикаго повинні відмовитися від помилкових обвинувачень на адресу Дмитра Фірташа у справі про хабарі індійським посадовим особам, а також подати найближчим часом відповідні письмові заяви міністру юстиції Австрії, а також в австрійські суди для виправлення запису в реєстрі, вважає Ленні Девіс.

«Пан Фірташ не мав жодного стосунку до підготовки слайда і презентації, в яких була рекомендація дати хабар представникам індійської влади. Ми звертаємося до американських прокурорів і закликаємо їх публічно і недвозначно відкликати свої вимоги, перш ніж австрійський суд ухвалить будь-яке рішення щодо екстрадиції Фірташа до США», - заявив адвокат.

«У серпні 2014 року – і це дуже важливий момент – у розпал процесу про екстрадицію чиказькі прокурори передали в австрійські органи офіційний лист, з якого йшла помилкова інформація, що слайд, який раніше надіслали чиказькі прокурори як додаток до офіційного листа, адресованого австрійській владі , містить явний доказ, що пан Фірташ пропонував хабарі індійським чиновникам. Потім, як ми розуміємо, коли чиказькі прокурори зрозуміли, що це твердження було необґрунтованим, і що це компанія McKinsey, а не Фірташ, створила і представила цей слайд, і що пан Фірташ і його колеги нічого не знали про це, прокурори США і донині відмовляються внести зміни в запис у реєстрі австрійської судової системи. Навіть при тому, що тепер вони знають, що австрійські суди були введені в оману їхнім твердженням: «явний доказ, що пан Фірташ пропонував хабарі». І я знаю, що зараз, на момент, коли ми спілкуємося, сьогодні, австрійські суди досі розглядають питання про екстрадицію, і досі ґрунтуються на помилковому твердженні, що пан Фірташ рекомендував хабарі, хоча ми вже знаємо правду, що це були McKinsey», - заявив Девіс.

Він закликав прокурорів визнати: те, що вони назвали неспростовними фактами, в дійсності є спотворенням інформації. «Можливо, це було зроблено не спеціально, але зараз, коли McKinsey визнали авторство документа, у прокурорів є можливість оцінити факти, і відмовитися від своїх заяв», - зазначив Девіс.

«Усім має бути зрозуміло, що в межах кримінального обвинувачення не було надано жодних тверджень, які вказують на те, що були фактично виплачені будь-які хабарі ким-небудь, пов'язаним із паном Фірташем, а вже тим більше самим паном Фірташем», - підсумував Девіс. 

Вибір редакції

IT-індустрія

Сьогодні, 07:00

article_img
Назад у майбутнє. Ентузіасти відновили перший веб-браузер з 1990-х
Події

Сьогодні, 09:06

article_img
День Небесної сотні. Редакція НВ представляє фільм-спогад
Made in Ukraine

Сьогодні, 12:49

article_img
Повстали з попелу. Призабута українська соцмережа Nimses представила масштабне оновлення

Головне

Події

Сьогодні, 17:56

article_img
Росія готується до військового удару по Україні - Порошенко
Події

Вчора, 22:16

article_img
СБУ оголосила у розшук головного фігуранта справи про MH17
Геополітика

Сьогодні, 13:17

article_img
Путін: Росія готова націлити ракети на США