Польська PGNіG задумалася про постачання газу в Україну за новим маршрутом

13 листопада 2017, 16:34
Польська PGNіG розраховує, що її поставки газу в Україну за підсумками року вийдуть на обсяг в 700-800 млн куб. м. Крім того, компанія розглядає можливість збільшення продажів, а також запуску нового обхідного маршруту транспортування

Про це повідомив заступник голови правління PGNіG з торговельних питань Мацей Возняк, передає Укрінформ.

"У перших трьох кварталах ми продали 430 млн кубометрів газу на українському ринку. Сподіваємося, що результат до кінця року буде означати подвоєння цього показника - 700-800 млн кубометрів", - сказав Возняк на прес-конференції у Варшаві.

Відео дня

Він підкреслив, що PGNіG хоче збільшувати продажі газу в Україні, однак, це буде залежати від розвитку ситуації на українському ринку.

Заступник голови PGNіG підкреслив, що польська сторона для експорту газу в Україну використовує інтерконнектор і готується до транспортування газу в Україну за іншим маршрутом - через Чехію і Словаччину.

Він уточнив, що поставка газу в Україну через ці країни є не якийсь альтернативою для розширення можливостей інтерконнектора між Польщею та Україною, а "додатковими можливостями для транспортування газу в Україну".

Возняк нагадав, що недавно PGNіG підписала угоди з Укртрансгазом про експлуатацію українських газопроводів і газосховищ, що дає можливість "багатовимірного співробітництва" з Україною.

Возняк наголосив, що в цьому році польська компанія перемогла в одному з тендерів на поставку технічного газу в Україну (на адресу Укртрансгазу - ред.). Він висловив надію, що в наступному році PGNіG також зможе здобути перемогу в одному або більше тендерах.

"Цей ринок є дуже динамічним, він спирається на короткі місячні контракти з багатьма учасниками ринку трейдерів. Це для нас дуже цікавий урок, щоб утриматися на цьому ринку, де ми вже працюємо більше року разом з нашими українськими партнерами", - заявив Возняк.

Нагадаємо, в кінці жовтня PGNіG отримала доступ до українських газосховищ. Це вже другий контракт між PGNiG і Укртрансгазом, підписаний в жовтні. Раніше компанії підписали угоду, яка дала можливість PGNiG користуватися українськими газовими системами.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X