Польща запропонувала побудувати конкурента газопроводу Nord Stream 2 для заміни російського газу

19 жовтня 2016, 16:31
Польща представила сьогодні, 19 жовтня, проект нового газопроводу Northern Gate (Північні Ворота), призначений для транспортування газу з шельфу Норвегії через Данію в Польщу

Про це повідомляє європейський портал EurActiv.com.

Повноважний представник польського уряду щодо стратегічної енергетичної інфраструктури Пйотр Наїмські (Piotr Naimski) заявив на слуханнях в Європейському парламенті, що Польща хоче замінити поставки з Росії поставками з Заходу.

Відео дня

Проект, який також відомий, як Норвезький коридор, передбачає транспортування 10 млрд кубометрів на рік норвезького природного газу до Польщі до 2022 року.

Відзначається, що окремі обсяги норвезького газу можуть бути направлені в інші країни Центральної Європи, такі як Чехія, Словаччина, Угорщина, країни Балтії і навіть України.

Представник Польщі заявив, що були проведені зустрічі на всіх політичних рівнях, в тому числі на рівні лідерів Норвегії і Данії, і з політичної точки зору немає ніяких перешкод для проекту.

Наїмські також додав, що російський газ у Польщі був дорожче, ніж в країнах Західної Європи, які є більш віддаленими територіально. Він сказав, що його країна хоче безпечні поставки за найнижчою можливою ціною і що він бачить проект як конкурента газопроводу Nord Stream 2, який також спрямований на продаж газу на Центральному європейському ринку.

Тим не менше, посол Норвегії в ЄС Ода Хелен Слетнес (Oda Helen Sletnes) підкреслила, що найважливішим є те, що проект буде комерційно життєздатним. За її словами, Норвегія експортувала в 2015 році 114 млрд кубометрів газу і є другим за величиною експортером газу в ЄС після Росії. При цьому виробництво газу очікується на стабільному рівні протягом наступних 20 років.

Нагадаємо, 22 липня Польща не дала дозвіл Росії будувати трубопровід Північний потік 2. Польський регулятор вважає, що створення компанії з будівництва трубопроводу може призвести до обмеження конкуренції на ринку газу.

fff
fff Фото:
Показати ще новини
Радіо NV
X