Польща задумалась про збільшення своєї частки у суднобудівному бізнесі Тарути - ЗМІ

29 листопада 2017, 18:18
Польща хоче викупити або націоналізувати судноверф Stocznia Gdańska 

Про це повідомляє Громадське.

Автор статті, зазначає, що кінцевим бенефіціаром холдингової компанії Gdansk Shipyard Group Sp.z oo, яка об'єднує юридичні особи, створені на базі гданської судноверфі - Gdańsk Shipyard SA і GSG Towers Sp. z oo, є український бізнесмен і народний депутат Сергій Тарута. Інший співвласник верфі - польська державна компанія Agencja Rozwoju Przemysłu SA (ARP).

Відео дня

Відзначається, що український бізнесмен провів реструктуризацію бізнесу та промислового майданчика.

"Було створено декілька юридичних осіб з різними напрямками діяльності. Найцікавіше для розвитку - виробництво башт для вітрових електростанцій (ВЕС). Проте на сьогодні ця лінія має обмеження за розмірами башт, які тут можна виготовляти. Нині саме такі башти вже не користуються великим попитом, а для модернізації виробництва потрібні інвестиції, яких в українського співвласника немає", - говориться у матеріалі.

У статті наголошується, що у зв'язку з цим польська влада задумалася про збільшення своєї частки. За словами Тарути, є ще один привід для подібного розвитку подій.

"Польща просто пропонує: у нас є оборонні замовлення, і ми готові їх розміщувати на гданської судноверфі. Але одночасно ми хочемо велику частку", - розповів він.

Крім того, Тарута спростував заяви польських ЗМІ про можливу націоналізацію його частки через зміну менеджменту на підприємстві.

Він вважає їх провокаційною дезінформацією. На питання, чи готовий він позбутися частки в підприємствах, відповів: "Все продається, все купується... питання ціни".

При цьому, співрозмовник Громадського, який раніше був у топ-менеджменті ІСД сказав, що це лише частина правди. За його словами, у Польщі в останні роки ведеться політика повернення під державний контроль раніше приватизованого бізнесу. Зокрема, місцева влада хоче відновити суднобудування.

Нагадаємо, що у середині жовтня польські ЗМІ повідомили, що власники Gdańsk Shipyard SA підписали лист про наміри щодо подальшого розвитку Gdańsk Shipyard SA і GSG Towers Sp. z oo. Однак, посилаючись на конфіденційність, про конкретні домовленості не повідомили.

Показати ще новини
Радіо НВ
X