Польща вирішила побудувати свій газопровід у Балтійському морі

15 лютого 2018, 13:24

Польща, яка виступає проти будівництва газопроводу Північний потік-2 з Росії до Німеччини, планує побудувати газопровід на дні Балтійського моря.

Про це пише газета Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Газета повідомляє, що проект Baltic Pipe йтиме від польського узбережжя до Данії та дозволить державній польській газотранспортній компанії Gaz-System підключитися до норвезької мережі газопроводів.

Відео дня

Крім того, наголошується, що польський енергетичний концерн PGNiG наприкінці 2017 року зарезервував потужності цього газопроводу на 15 років. Гілка газопроводу пропускною спроможністю 10 млрд куб. м на рік і вартістю $2 млрд має бути введена в експлуатацію у 2022 році.

Газопровід досягне польського узбережжя у міста Свіноуйсьце, де розташований портовий термінал з прийому скрапленого газу.

Видання також зазначає, що компанія Gaz-System вже запросила уряд Польщі дозвіл на будівництво і визначила кілометровий коридор у прибережній зоні, яким планується прокласти газопровід.

Остаточне рішення про будівництво має бути ухвалено в 2018 році.

Нагадаємо, у липні 2016 року Польща заявила не має наміру погоджувати спільне підприємство зі створення Північного потоку-2 з Росією. UOKiK вважає, що створення компанії з будівництва трубопроводу може призвести до обмеження конкуренції на ринку газу.

У серпні цього ж року Польща заблокувала Газпрому проект з будівництва трансбалтійський газопроводу з європейськими компаніями.

У жовтні 2017 року в Польщі виступили за усунення Газпрому від управління трубою і змусити качати чужий газ. У зв'язку з цим Міністерство закордонних справ Польщі підготувало юридичний висновок про регулювання морської частини газопроводу Північний потік-2.

У січні 2018 року Польща вимагала застосування санкцій США до Північного потоку-2

Показати ще новини
Радіо NV
X