Польща підтвердила поставки вугілля з окупованого Донбасу

4 жовтня 2017, 16:30
Міністр енергетики Польщі Кшиштоф Тхужевскі підтвердив, що вугілля з окупованого Донбасу було ввезено в країну

Про це повідомив польський портал Biznes Alert.

"Було завезено 11 тис. тонн вугілля, або кількість, яку за добу споживає один енергетичний блок" - сказав міністр.

При цьому, міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик під час зустрічі з польським бізнесом у Варшаві заявив, що польська влада повинна рішуче реагувати на такі поставки.

Відео дня

"Це не зовсім по-партнерськи, і ми сподіваємося, що уряд Польщі відреагує на цю ситуацію", - цитує його слова Укрінформ.

Насалик зазначив, що Україна не використовує вугілля антрацитної групи з ОРДЛО, імпортуючи вугілля з зовнішніх ринків, зокрема ПАР та інших країн.

За його словами, Росія намагається допомогти терористам реалізовувати вугілля з ОРДЛО на ринках третіх країн. У той же час Україна, використовуючи власні можливості, намагається заблокувати поставки антрациту з ОРДЛО на ринки третіх країн.

Нагадаємо, що раніше польське видання Dziennik Gazeta Prawna повідомляло, що антрацит з окупованого Донбасу продають в Польщу, а прибуток спрямовується ватажкові терористичної організації "ЛНР" Ігорю Плотницькому.

За даними видання, експортом вугілля в Польщу з окупованих територій займається фірма Doncoaltrade, зареєстрована у місті Катовіце у 2012 році. У польському державному реєстрі її головою і основним акціонером є Олександр Мельничук, який протягом певного часу був так званим заступником міністра енергетики та вугільної промисловості "ЛНР".

Показати ще новини
Радіо NV
X