Польща отримає від ЕС 128 млн евро на розбудову терміналу для скрапленого газу

4 квітня 2019, 15:49

Польща активно розвиває термінал зрідженого газу у Свіноусті

Розбудова терміналу зрідженого газу в місті Свіноустя на північному заході Польщі коштуватиме приблизно 890 млн злотих (понад 200 млн євро). Такі дані оприлюднив голова компанії Польські LNG, що є оператором газопорту, Павел Якубовський, повідомляє Польське Радіо.

Відео дня

Зараз потужність регазифікації терміналу становить 5 млрд кубометрів на рік, а після розбудови зросте до 7,5 млрд кубів.

За повідомленням Європейської комісії, на цей проект Польща може отримати понад 550 млн злотих фінансування (128 млн євро).

Як додав Якубовський, обґрунтування розбудови газопорту, як і перспективи ринку природного газу, дуже позитивні. Попит на цю сировину в Польщі та регіоні ростиме.

Також розбудовується газотранспортна мережа та інтерконектори, споруджується газопровід Baltic Pipe між Польщею і Данією. 3 квітня 2019 року термінал у Свіноусті прийняв вже 55-й у своїй історії транспорт зрідженого газу.

Як повідомлялося, в грудні 2017 року Україна вперше отримала зріджений газ із США, який був розвантажений через LNG-термінал у Польщі.

Показати ще новини
Радіо NV
X