Польща не планує продовжувати газові контракти з Росією

31 травня 2016, 09:34
981
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У 2022 році закінчується термін довгострокового контракту на постачання російського газу в Польщу

Влада Польщі не хоче продовжувати контракт з російською компанією Газпром на постачання газу після закінчення договору в 2022 році, повідомляє Reuters

"Ми будемо прагнути до ситуації, коли довгостроковий контракт стане справою минулого. Якщо ціна російського газу буде конкурентоспроможною, ми не виключаємо покупку, але явно не в рамках довгострокового контракту", – заявив уповноважений уряду Польщі з питань газової та енергетичної інфраструктури Пьотр Наімський.

Щороку газова компанія Польщі PGNiG закуповує у Росії до 10,2 млрд куб. м газу, це дві третини від обсягу споживання країни. Всього країна споживає близько 15 млрд куб. м в рік.

Контракт на поставку палива підписали ще в 1996 році. Пізніше, у 2012-му польська і російські компанії підписали додаткові угоди, за якими змінились цінові умови поставок.

У PGNiG заявили, що російський газ стане дешевше на 10%. Крім того, в Польщі повідомили, що вони мають намір і далі працювати над зниженням вартості.

Наімський додав, що держкомпанія має намір побудувати трубопровід з Норвегії в Польщу. Це допоможе зменшити залежність від поставок з Росії.

В минулому році уряд Польщі підписав договір про будівництво першого європейського газопроводу Польща-Литва. А в жовтні 2015 західний сусід завершив будівництво газового терміналу в польському місті Свіноуйсьце, куди будуть постачати скраплений газ.

Головне

Країни

Сьогодні, 02:38

article_img
3 березня відбудуться дострокові вибори мера Гданська
Країни

Сьогодні, 09:50

article_img
Forbes: Брати Ротенберги залишилися без приватних літаків через санкції США
Економіка

Сьогодні, 13:50

article_img
Нав'язане рекламою. Україна відмовилася від більшості радянських ГОСТів