Польща планує повністю припинити купівлю газу у Росії з наступного року

17 березня, 17:16
З 2023 року Польща планує повністю припинити купівлю російського газу (Фото:tomekwalecki / Pixabay)

З 2023 року Польща планує повністю припинити купівлю російського газу (Фото:tomekwalecki / Pixabay)

З 2023 року Польща планує повністю відмовитися від купівлі російського газу. Наразі він становить приблизно половину в енергобалансі країни.

Польща не продовжуватиме довгостроковий контракт на купівлю російського газу, який спливає у грудні 2022 року. Про це заявив уповноважений уряду Польщі зі стратегічної енергетичної інфраструктури Петро Наїмський в ефірі радіо RMF FM.

Відео дня

«Довгостроковий контракт спливає у грудні цього року. Більше купувати газ у російських постачальників ми не будемо», - заявив Наїмський.

В енергобалансі Польщі російський газ становить приблизно 50%, проте польський уряд упевнений, що зможе його замінити. За словами чиновника, польська PGNiG має портфель контрактів, які замінюватимуть російські поставки.

Наїмський зазначив, що у жовтні 2022 року Польща вводить в експлуатацію газопровід Baltic Pipe з Норвегії через Балтійське море. Також Польща має розширений термінал для прийому зрідженого газу в Свиноуйсьці.

За словами урядового уповноваженого, газ з інших джерел не буде набагато дорожчим за російський, оскільки Європа є частиною глобального ринку, і рано чи пізно ціни стабілізуються.

Нагадаємо, що Сполучені Штати дозволили розширити експорт до Європи зрідженого газу.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X