Польща домовилася про викуп заводів Тарути у Гданську - ЗМІ

3 квітня 2018, 18:34

Агентство розвитку промисловості Польщі домовилися з народним депутатом України Сергієм Тарутою про викуп його заводів у Гданську.

Про це повідомляє агентство ARP.

"Перший, найважливіший етап переговорів про покупку агентством часткою в Stocznia Gdańsk і GSG Towers (виробник веж для вітроелектростанцій - ред), що належать українському інвестору, закінчився. 28 березня цього року сторони підписали угоду щодо основних умов заключній транзакції", - йдеться у повідомленні.

Відео дня

В агентстві повідомили, що інтенсивні переговори почалися у січні 2018 року. При цьому, перші контакти по можливості угоди почалися ще у минулому році.

Також наголошується, що підписання угоди передбачає те, що обидві сторони узгодили основні умови угоди і часовий графік для досягнення передачі контролю над компаніями ARP. Вартість угоди не розкривається, проте у повідомленні сказано, що пропозиція має "ринковий характер".

"Завершення транзакції все ще вимагає ряду умов, узгоджених обома сторонами. Це зажадає, корпоративного схвалення, а також позитивного рішення президента Управління з питань конкуренції та захисту прав споживачів про умови концентрації", - зазначає польська сторона.

У компанії також відзначають, що отримавши контроль над Stocznia Gdańsk і GSG Towers ARP планують належним чином використовувати потенціал обох компаній і досвід співробітників.

Пріоритетом бізнесу є стабілізація ситуації і, в кінцевому підсумку, забезпечення обох компаній стабільним, довгостроковим розвитком на ринку суднобудування і в сфері вітрової енергетики.

Відзначимо, що близько 81% акцій Stocznia Gdansk SA належить Gdansk Shipyard Group Sp.z oo, яка контролюється народним депутатом Тарутою.

Решта 18,9% акцій належать ARP. У компанії GSG Towers Sp. z oo, ARP і Gdansk Shipyard Group Sp.z oo мають по 50% акцій.

В обох компаніях оперативний контроль належить українському інвестору. На Гданськом суднобудівному заводі працюють близько 140 чоловік, а на GSG Towers - близько 430 осіб.

Нагадаємо, що у середині жовтня польські ЗМІ повідомили, що власники Gdańsk Shipyard SA підписали лист про наміри щодо подальшого розвитку Gdańsk Shipyard SA і GSG Towers Sp. z oo. Однак, посилаючись на конфіденційність, про конкретні домовленості не повідомили.

Крім того, у листопаді ЗМІ писали, що Польща задумалась про збільшення своєї частки в суднобудівному бізнесі Тарути.

В середині березня, Тарута підтвердив намір продати судноверф у Гданську польської держкомпанії.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X