Польща буде блокувати передачу газопроводу OPAL Газпрому

23 листопада 2016, 17:12
Варшава буде намагатися заблокувати рішення Єврокомісії про надання можливості Газпрому значно збільшити обсяги поставок газу в Європу завдяки газопроводу OPAL

Про це заявив глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський, передає Укрінформ.

“Якщо Газпром почне активно використовувати OPAL, то Ямальський газопровід (проходить через Польщу – ред.) втратить своє значення. Тому ми, незважаючи на все, будемо намагатися заблокувати передачу OPAL росіянам. Ми подамо скаргу в Єврокомісію і суд ЄС", - заявив Ващиковський.

Відео дня

За його словами, OPAL складає конкуренцію для польського LNG-терміналу, а також для майбутніх постачань газу з Норвегії, і якщо Газпром отримає повний доступ до газопроводу OPAL, то він відмовиться від будівництва другої гілки газопроводу Північний потік, а також Південного потоку.

Нагадаємо, що Єврокомісія дозволила концерну Газпрому збільшити завантаження газопроводу OPAL.

Пізніше польська енергетична компанія PGNiG заявила, що незадоволена рішенням Європейської комісії (ЄК), яка дозволила російському Газпрому використовувати до 90% потужності газопроводу OPAL в Німеччині, і має намір його оскаржити.


OPAL, протяжність якого 470 км, дозволяє транспортувати газ від німецької частини узбережжя Балтійського моря до кордону з Чехією і таким чином з'єднує газопровід Nord Stream з споживачами російського блакитного палива в Центральній і Східній Європі, оминаючи Україну. На сьогоднішній день 50 відсотків потужностей газопроводу, пропускна здатність якого становить 36 млрд кубічних метрів на рік, не використовується за рішенням Єврокомісії, оскільки ЄС хотів би перешкодити жорсткому контролю над газотранспортними системами з боку постачальників газу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X