Покупець АХА розповів, що буде зі страховою компанією

23 жовтня 2018, 18:57

Канадська фінгрупам Fairfax Financial Holdings Limited, яка заявила про придбання компанії АХА Страхування, не планує її об'єднувати зі  своєю страховою компанією Колоннейд Україна, яка уже працює на українському ринку.

Про це повідомив перший віце-президент АХА Страхування Андрій Перетяжко, передає Інтерфакс-Україна.

Він зазначив, що Fairfax є децентралізованою структурою, в якій кожна із приналежних їй компаній працюють під своїм брендом. Стратегія роботи фінансової групи передбачає мінімальне втручання в їх роботу, основним результатом є прибутковість.

Відео дня

За словами голови правління АХА Страхування Філіпа Вотле, до завершення угоди компанія буде працювати під тією ж назвою.

Договором також передбачено, що страхова компанія може працювати під цим брендом протягом двох місяців після зміни власника. Повне оформлення угоди і ребрендинг планують завершити в наступному році.

Вотле зазначив, що основною причиною виходу з українського ринку АХА стала зміна стратегії роботи групи, яка відбулася два роки тому в зв'язку з приходом нового СЕО та його команди. Вона передбачала концентрацію на великих ринках та вихід з невеликих з метою оптимізації витрат.

"Не дуже добре, що АХА і УкрСиббанк вирішили продати нашу компанію. Це були прекрасні акціонери, які підтримували нас в період кризи і важкі часи. Ми задоволені, що вони зробили такий вибір [Fairfax - НВ]", - розповів він.

Представники страхової компанії не назвали вартість угоди через комерційну таємницю.

Вони також не змогли уточнити розмір вкладень АХА Group в українські дочки за весь період її роботи, зазначивши, що з урахуванням девальвації гривні вони не окупилися.


Страхова компанія АХА Страхування є провідною страховою компанією України. За перше півріччя 2018 зібрала понад 915,6 млн грн валових страхових премій, що на 14%, більше, ніж за аналогічний період 2017 року. Загальний обсяг страхових виплат за цей період склав 455 млн грн, що на 17% більше, ніж в 2017 році.

АХА Страхування належить французькій АХА Group, представлена на українському страховому ринку з 2007 року. У компанії працює більше 780 співробітників і 1 220 агентів по всій Україні. АХА Страхування Життя зареєстрована в липні 2013 року.


Fairfax зі штаб-квартирою в Торонто (Канада) є холдинговою компанією з фінансових послуг, яка через мережу власних компаній здійснює інвестиційний менеджмент, страхування майна і відповідальності, перестрахування. У лютому 2015 року Fаirfax заявила про покупку 100% страхової компанії QBE Україна, пізніше перейменувавши компанію в Колоннейд Україна.

Також Fairfax станом на кінець 2017 року належало 28,06% Astarta Holding NV (Нідерланди), холдингової компанії агропромислового холдингу Астарта.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X