Поки дьогтю в бочці більше, ніж меду - посол Нідерландів про зміни в Україні

18 лютого 2016, 18:33
Нідерландські компанії в Україні відчули поки лише невеликі зміни. Країні потрібні реальні, конкретні результати боротьби з корупцією, вважає посол Нідерландів в Україні Кейс Кломпенхаувер

"Поки дьогтю в бочці більше, ніж меду. Процитую заяву країн-членів ЄС минулої п'ятниці: "Україні, зокрема, потрібні реальні, конкретні результати боротьби з корупцією", - сказав Кломпенхаувер в інтерв'ю НВ.

Відео дня

До сьогоднішнього дня 310 нідерландських компаній, які ведуть бізнес в Україні, відчули лише невеликі зміни, додав дипломат.

"За їхніми даними, зараз, коли компанія не бажає миритися з корупцією, з якою їй доводиться стикатися у своїй діяльності, відповідна реакція інша. До них прислухаються, а іноді таким компаніям навіть вдається виграти справу. Але зміни бізнес-клімату повільні і все ще занадто слабкі, щоб залучити необхідні інвестиції", - розповів він.

На його думку, в Україні гостро стоїть питання приватизації державних підприємств.

"Незважаючи на те, що, за деякими підрахунками, держбюджет втрачає близько €4 млрд у рік у зв'язку з шахрайством в держпідприємствах, що становить на даний момент левову частку їх операцій, уряд не вжив жодних заходів", - зазначив посол.

Кломпенхаувер нагадав, що так було у багатьох пострадянських країнах з недостатнім застосуванням принципу верховенства права. Але, приміром, Польща подолала цю ситуацію, використавши ряд стратегій для поступової приватизації великих компаній.

"Важливо відзначити, що в цій країні був введений інститут незалежного регулятора ринку для виправлення ринкових збоїв, які можуть мати місце в ході будь-якого процесу приватизації", - заявив дипломат.

Прозорість у призначенні керівників держкомпаній є першим кроком, який все-таки потрібно зробити, розповів він.

У той же час, сказав Кломпенхаувер, уряду вдалося стабілізувати економіку і досягти успіху в реформуванні ринку енергоресурсів. Його також вразив обсяг роботи парламенту і уряду в законодавчій сфері.

"В 2016 році, однак, завдання полягає в практичній імплементації нових законів. Для зменшення негативних наслідків кризи виборцям необхідно відчути позитивні зміни", - підкреслив він.

Про те, яку оцінку дали Україні через два роки після Майдану посли провідних європейських країн, США та ЄС, читайте в новому номері журналу Новое Время - №6 від 19 лютого 2016 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X