Лише 9% із майже 1500 світових компаній вийшли з російського ринку — Подоляк

13 лютого, 11:27
Михайло Подоляк (Фото:Офіс президента України)

Михайло Подоляк (Фото:Офіс президента України)

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що лише 9% із майже 1500 світових компаній вийшли з РФ.

Майже через рік після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну лише 9% із майже півтори тисячі світових компаній залишили ринок Росії.

Про це заявив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк у своєму Telegram.

Відео дня

"Серед західних компаній, що залишилися працювати в Росії, найбільшу частку становлять німецькі ( 19,5%), 12,4% - американські, 7% - японські Зокрема, залишилися працювати в державі-терористі: METRO, Leroy Merlin, Auchan, Nestle, Unilever, Procter & Gamble, Siemens, Pfizer, Philip Morris, Байєр, Acer, Alibaba, CloudFlare, Societe Generale, Credit Suisse, Lenovo, Asus, Cersanit тощо», - написав Подоляк.

Також він зазначив, що деякі західні банки « Взагалі за рік повномасштабної війни отримали надприбутки в Росії». Зокрема, Raiffeisen збільшив прибуток у Росії на 313%.

" За 2022 рік прибуток російської філії склав 474 мільйони євро, і це найбільша сума серед філій Південно-Східної Європи", - зазначив радник глави Офісу президента.

Подоляк підкреслив, що за останній фінансовий рік поповнив російську скарбницю на 94,8 млн. євро лише з податку на прибуток.

« Сума інших зборів набагато більша. Тобто це і є податок на війну, на вбивства українців. Більше того, Raiffeisen визнав псевдореспубліки „Л (Д)НР“, запропонувавши частково мобілізованим кредитні канікули», – написав Подоляк.

Він додав, що приклад Raiffeisen наслідували Citibank, Credit Europe Bank і OTP Bank.

Подоляк зазначив, що працюючи в Росії, міжнародні компанії сплачують до російського держбюджету податки, які використовуються для виробництва продукції оборонно-промислового комплексу. Загальний річний виторг цих 1200+ компаній у Росії — майже $290 млрд. Як зазначив радник глави ВП — це п'ята частина ВВП Росії.

Раніше повідомлялося, що НАЗК визнало корпорацію P&G міжнародним спонсором війни через продовження роботи в Росії.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X