Податковий комітет запропонував на 100% підвищити акцизи на пиво і на 40% для тютюнових виробів

24 грудня 2015, 12:44
Профільний податковий комітет пропонує в 2016 році на 100% підвищити акциз на пиво та вино, на спирт і алкогольні напої - на 50%, слабоалкогольні напої - на 300%

Такий підсумок переговорів з урядом за проектом правок у Податковий кодекс (№3688) оголосила в четвер глава комітету Наталія Южніна, передає Інтерфакс-Україна.

Виступаючи в Раді, вона уточнила, що специфічна ставка акцизного збору та мінімальне акцизне податкове зобов'язання для тютюнових виробів збільшується, як і пропонував уряд, на 40%, однак від пропозиції підвищити адвалорну ставку на 3 відсоткових пункта було вирішено відмовитися.

Відео дня

Крім того, вноситься норма про надання уряду права встановлювати мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни на тютюнові вироби.

В той же час проти неї виступає фракції коаліції Самопоміч.

Як пояснив представник, перший заступник голови податкового комітету Андрій Журжій, дві з чотирьох тютюнових компаній, що працюють в Україні, категорично проти цієї норми.

"Якщо хочемо підняти мінімальні ціни, не порушуючи конкуренцію, - підвищити адвалорну ставку, як пропонує уряд. Знаєте, хто хоче мінімальні ціни, - дві тютюнові компанії, які є опосередкованими власниками компанії Мегаполіс - монополіста на українському ринку (по дистрибуції тютюнових виробів)", - підкреслив Журжій.

Він додав, що в Європі введення мінімальних цін на тютюнові вироби було оскаржено в суді за порушення конкуренції.

У той же час парламенту поки не вдалося прийняти цей законопроект, голови фракцій пішли на додаткові консультації.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що голова Державної фіскальної служби (ДФС) Роман Насиров заявив про необхідність підвищити акцизи, в першу чергу на тютюнові вироби та алкоголь.

Показати ще новини
Радіо NV
X