Початок будівництва платних доріг в Україні може затягнутися

25 вересня 2017, 18:27
Будівництво платних доріг в Україні може початися не раніше ніж через 3-4 роки

Про це заявив виконуючий обов'язки глави Укравтодору Славомир Новак в інтерв'ю ЕП.

"По-перше, нам потрібні зміни в закон про концесію, і разом з транспортним комітетом ми їх напрацювали. Нинішній закон не дозволяє втілити ідею будівництва платних доріг", - сказав Новак.

Відео дня

За його словами, концесіонер повинен мати урядову гарантію трафіку. Тобто якщо трафік буде менше, ніж передбачено в угоді з концесіонером, то держава повинна цю різницю покривати.

"Це нормальний європейський стандарт - кожна платна дорога в ЄС побудована за такою системою. Якщо ці зміни в закон будуть прийняті, сподіваюся, що вже в 2017 році зможемо запросити до переговорів найбільші європейські компанії", - зазначив в.о. глави Укравтодору.

Крім того, він додав, що після цього мінімум рік-два необхідно для узгодження. А після підписання концесійного договору треба ще мінімум два роки на організацію фінансування, потім проектування і вже тоді будівництво.

Нагадаємо, раніше в.о. глави Укравтодору заявляв, що підготовка до запуску будівництва першої платної дороги вже почалася.

Крім того, міністр інфраструктури України Володимир Омелян раніше також заявляв, що в 2019 році в Україні розпочнеться будівництво пілотних концесійних доріг, використання яких буде передбачати плату за проїзд.

Показати ще новини
Радіо NV
X