Північному потоку-2 знайшли новий обхідний маршрут

10 серпня 2018, 13:45

Проектна компанія Nord Stream 2 AG подала заявку і звіт про ОВНС (оцінка впливу на навколишнє середовище) на альтернативний маршрут в Данії у виключній економічній зоні на північний захід від о.Борнхольм.

Про це йдеться в повідомленні компанії.

"Це альтернативний маршрут, який не проходить через територіальні води Данії. Nord Stream 2 не зупиняє процедуру за заявкою з кращим маршрутом, яка була подана у квітні 2017 року та підготовлена ​​на основі рекомендацій, отриманих від влади Данії під час успішного планування і будівництва наявного газопроводу Північний потік", - зазначає компанія.

Відео дня

У Nord Stream 2 також доповнюють, що на основі результатів досліджень, інженерної та екологічної оцінки, проведених в останні місяці, був визначений альтернативний маршрут протяжністю 175 км на північний захід від Борнхольм, який перетинає тільки економічну зону Данії.

"Ця заявка не замінить подану в квітні 2017 року заявку. Nord Stream 2 вважає, що перша заявка передбачає оптимальний маршрут газопроводу в данських водах, який залишається кращим. На сьогодні Nord Stream 2 отримала національні дозволи у всіх інших юрисдикціях, через які проходить газопровід із Росії до Німеччини", - пише компанія.


Північний потік-2 – російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу становитиме 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже наявним Північним потоком – 55 млрд куб. м газу.

Північний потік-2 проляже вздовж газопроводу Північний потік дном Балтійського моря до німецького міста Грайфсвальд, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.


Зазначимо, що раніше глава Газпрому Олексій Міллер заявив, що після запуску газопроводів Північний потік-2 та Турецький потік транзит російського газу через Україну скоротиться у 10 разів.

Нагадаємо, що 12 листопада 2017 року голова Європейської ради Дональд Туск закликав країни ЄС прискорити роботу над законодавчим блокуванням російського проекту Північний потік-2.

Крім того, член Європейської комісії з енергетики та кліматичних змін Мігель Аріас Каньете заявив, що Північний потік-2 не представляє пріоритетного інтересу для газопостачання Євросоюзу.

У кінці листопада Данія заблокувала будівництво Північного потоку-2, ухваливши закон, що забороняє проходження російського газопроводу через її територіальні води. У зв'язку з цим Росія була змушена розробити альтернативний маршрут в обхід цієї країни.

На сьогодні Данія - остання країна, яка ще не видала дозвіл на прокладення газопроводу.

Показати ще новини
Радіо NV
X