Північного потоку-2 не буде: США зайняли жорстку позицію щодо російського газопроводу в обхід України

30 листопада 2017, 13:16
Заступник помічника держсекретаря в Бюро енергетичних ресурсів Держдепартаменту Джон МакКаррік заявив, що офіційні особи США "не бачать можливості будівництва" російського газопроводу Nord Stream 2 (Північний потік-2)

"Ми не припускаємо, що це станеться. Існує безліч причин, чому цього не станеться... Суть в тому, що ми проти нього. Ми не бачимо можливості його будівництва, то чому я маю розглядати будь-який інший варіант?", - цитує його слова RadioFreeEurope.

Відео дня


Північний потік-2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу становитиме 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже наявним Північним потоком - 55 млрд куб. м газу.

Північний потік-2 проляже вздовж газопроводу Північний потік дном Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.


Раніше цього року Сполучені Штати вводили санкції, що передбачають покарання європейських компаній, які беруть участь в проекті Nord Stream 2 та інших російських енергетичних проектів в Європі.

На початку листопада Єврокомісія схвалила пропозицію про поширення вимог Третьої газової директиви 2009/73 на всі газопроводи з третіх країн, в тому числі, на російський Північний потік-2. Згідно з ним, управління газопроводом необхідно буде передати незалежному операторові.

12 листопада голова Європейської ради Дональд Туск закликав країни ЄС прискорити роботу над законодавчим блокуванням російського проекту Північний потік-2.

Крім того, член Європейської комісії з енергетики і кліматичних змін Мігель Аріас Каньете заявив, що Північний потік-2 не становить пріоритетного інтересу для газопостачання Євросоюзу.

При цьому напередодні глава МЗС ФРН Зігмар Габріель розкритикував пропозицію Єврокомісії внести поправки до Третього енергопакету ЄС, щоб ускладнити реалізацію проекту газопроводу Північний потік-2.

Показати ще новини
Радіо NV
X