Угода Байдена та Меркель. У Нафтогазі вважають, що РФ припинить транзит газу після 2024 року

22 липня 2021, 02:25

Коментуючи угоду по Північному потоку-2 між США та Німеччиною, глава компанії НАК Нафтогаз Юрій Вітренко заявив, що РФ припинить транзит газу через ГТС України після 2024 року.

Про це повідомляє Reuters.

Вітренко зазначив, що Росія буде використовувати газопровід як геополітичну зброю проти України та всієї Східної Європи.

Глава НАК Нафтогаз-України вважає, що для того, щоб убезпечити себе в енергетичному плані, необхідно прийняти Україну до НАТО.

Відео дня

"Так як наші турботи, наприклад, в першу чергу стосуються безпеки, членство в НАТО, ймовірно, вирішить цю проблему безпеки", - заявив Вітренко.

У середу, 21 липня, США та Німеччина опублікували текст угоди щодо Північного потоку-2.

Німеччина і США просуватимуть інвестиції, зокрема від приватного сектору, на суму 1 млрд доларів у «зелений фонд» для розвитку відновлюваних джерел енергії в Україні та підвищення енергоефективності та енергобезпеки. Німеччина внесе до фонду перші 175 млн доларів.

Німеччина призначить спецпредставника для просування двосторонніх енергетичних проєктів з Україною і виділить йому 70 млн доларів, а також готова запустити пакет заходів для підтримки енергетичної безпеки України.

Німеччина також зобов’язалась використовувати всі доступні їй засоби впливу, щоб Україна змогла продовжити угоду про транзит газу з Росією на строк до 10 років. Переговори мають розпочатись не пізніше ніж 1 вересня.

В угоді сказано, що Німеччина активізує зусилля в рамках нормандського формату, щоб забезпечити виконання Мінських домовленостей.

Український міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що Україна офіційно ініціювала консультації з Єврокомісією і Німеччиною з приводу Північного потоку-2.

Слухайте подкаст на цю тему
Показати ще новини
Радіо NV
X