Не бачу причин для Газпрому продовжувати транзит через Україну — глава ГТС України
Макогон наголосив, що в разі завершення Північного потоку-2, Україна втратить 50 млрд куб. м транзиту.
Глава Оператора газотранспортної системи України Сергій Макогон заявив, що не бачить причин, за якими російський Газпром може продовжити транзит газу через Україну після 2025 року. Про це Макогон розповів у інтерв'ю російському виданню РБК.
«Очевидно, що якщо Газпром добудує Північний потік-2, то потужності української ГТС стануть надлишковими для нього. Я не бачу причин для Газпрому продовжувати транзит газу через Україну після 2025 року, хоча наші тарифи на транзит абсолютно конкурентні», — зазначив глава ГТС.
Також він наголосив, що проект будівництва носить політичний характер і Україна докладе зусиль, щоб будівництво Північного потоку-2 не було завершено.
За словами Макогона, Європі і Газпрому вигідно використовувати потужності української ГТС і ПСГ завдяки гнучкості цієї системи.
«У нас гнучка система, яка може оперативно реагувати на зміни попиту в Європі і протягом декількох годин почати поставку додаткових обсягів газу в ЄС», — зазначив глава ГТС.
Він додав, що ні Північний, ні Турецький потік таку гнучкість забезпечити не можуть, оскільки розраховані виключно на прокачку стабільних обсягів газу.
«Найбільше постраждає європейський споживач», — вважає Макогон.
Також він додав, що Україна готова до сценарію «нульового транзиту» і в найближчі п’ять років планує повністю оновити ГТС під цей сценарій.
Раніше Макогон заявляв, що Росія не зможе запустити Північний потік-2 раніше 2021 року. Водночас міністр енергетики США Ден Бруйетт вважає, що Росія не зможе самостійно добудувати газопровід Північний потік-2 через відсутність технологій.
Нагадаємо, що в грудні 2019 року президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет США в розмірі $ 738 млрд, який включає санкції проти газопроводу Північний потік-2. Після цього швейцарська компанія Allseas, трубоукладач Північного потоку-2, призупинила будівництво газопроводу.