Ситуація на газовому ринку виграє для Меркель і Путіна час на добудову Північного потоку-2 — Bloomberg

12 жовтня 2020, 10:42
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Німеччині не потрібні додаткові потоки газу в цьому сезоні, що дає канцлеру Ангелі Меркель і президенту Росії Володимиру Путіну ще один привід не поспішати з добудовою Північного потоку-2.

Про це пише Bloomberg.

Агентство відзначає, що після двох теплих зим і пандемії коронавірусу попит на газ падає по всьому континенту, і пропозиція значно перевищує попит. В Європу, зокрема, знову поставляється скраплений природний газ зі США.

Відео дня

Bloomberg відзначає, що у Німеччини і Росії зараз немає причин поспішати з добудовою Північного потоку-2. Цим пояснюється те, що Берлін ніяк не відреагував на рішення польського антимонопольного регулятора про штраф для Газпрому в розмірі $7,6 млрд, пише агентство.

«Зараз немає гострої необхідності в Північному потоці-2, оскільки існуючі трубопроводи і СПГ повинні забезпечити достатньо газу на найближчі місяці», - прокоментував Річард Морнінгстар, голова Глобального енергетичного центру Atlantic Council і колишній посол США в Європейському союзі.

Відзначається, що президент США Дональд Трамп часто критикує Північний потік-2, але це питання зникло з порядку денного. Минулого тижня польський антимонопольний регулятор UOKiK повернув газопровід в центр уваги, наклавши на нього максимальний штраф - $7,6 млрд (29 млрд злотих). Оскільки будівництво Північного потоку-2 все одно заморожене, рішення польського регулятора не має впливу на те, коли він може бути добудований.

«Протягом наступних кількох тижнів нікого у Вашингтоні не хвилює нічого, окрім внутрішньої політики», - сказав Уейн Меррі, старший науковий співробітник вашингтонської Американської ради із зовнішньої політики.

Bloomberg передбачає, що у Німеччини і Росії може не бути необхідності вирішувати питання з Північним потоком-2 в найближчі місяці або роки. Ще до пандемії коронавірусу попит на газ знижувався через рекордно теплу зиму, а карантин ще більше знизив споживання, що змушує Газпром і постачальників СПГ по всьому світу скоротити поставки.

Як повідомлялося, Північний потік-2 не будується з грудня 2019 року через американські санкції. У Газпромі заявляли, що побудований на 94% газопровід буде добудований російською стороною. У липні Датське енергетичне агентство (DEA) дозволило Nord Stream 2 прокладати труби з використанням суден зі звичайною (якірною) системою позиціонування.

У липні палата представників і сенат США прийняли свої версії оборонного бюджету на наступний фінансовий рік. Обидві передбачають санкції проти страхувальників судів-трубоукладачів Nord Stream 2 і постачальників обладнання для таких суден. Погоджувальна конференція Конгресу США повинна затвердити компромісний варіант оборонного бюджету. Тоді стане зрозуміло, які саме додаткові санкції будуть введені проти Північного потоку-2.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X