Німеччина не може відмовитися від будівництва Північного потоку-2 через судові позови — міністерка

28 лютого 2021, 18:47

Уряд Німеччини не може одразу відмовитися від російського газопроводу Північний потік-2 через ризики судових позовів про відшкодування збитків.

Про це міністерка з питань охорони навколишнього середовища Німеччини Свенья Шульце заявила в інтерв'ю виданню Welt am Sonntag.

Однією з причин, чому вона виступає за проєкт, Шульце назвала підтримку енергоменеджменту. Водночас вона хоче розширити вплив вітрової та сонячної енергетики.

Відео дня

«Ми не можемо ось так відразу відмовитися від вугілля, атомної енергії і газу. Нам як і раніше потрібен природний газ для цього і наступного десятиліття. Крім того, ми ризикуємо стикнутися з позовами про компенсацію в міжнародних арбітражних судах, якщо зупинимо проєкт», — розповіла Шульце.

У Німеччині нещодавноі ініціювали створення фонду захисту клімату, який повинен надати підтримку у завершенні будівництва трубопроводу.

Північний потік-2 — газопровід з Росії до Німеччини через Балтійське море довжиною 1234 км. Його будівництво завершено більш ніж на 90%.

З грудня 2019 року діють санкції США щодо іноземних операторів суден-трубоукладачів Північного потоку-2, через які швейцарсько-нідерландська компанія Allseas припинила підводне укладання труб. Роботи з будівництва газопроводу не велися приблизно рік.

З 1 січня 2021-го набули чинності нові обмеження, передбачені оборонним бюджетом США на цей рік. Вони торкнуться компаній, які будуть сертифікувати добудову Північного потоку-2. Через нові санкцій понад 20 європейських компаній вийшли з проєкту.

6 лютого Росія відновила укладання труб Північного потоку-2 в Данії через 413 днів після зупинки через санкції США.

Україна вважає Північний потік-2 політичним проєктом, який необхідний Росії для того, щоб припинити транзит газу до Євросоюзу через українську газотранспортну систему.

Президент США Джо Байден в січні назвав Північний потік-2 «поганою угодою» для Європи.

Речниця Білого дому Джен Псакі заявляла, що позиція адміністрації Байдена щодо газопроводу залишається «ясною і незмінною». «Будівництво газопроводу зробить Україну і Центральну Європу вразливими для Росії і йде врозріз з цілями країн Європи з енергетики й безпеки», — заявила Псакі.

Показати ще новини
Радіо NV
X