Німеччина не може відмовитися від будівництва Північного потоку-2 через судові позови — міністерка
Уряд Німеччини не може одразу відмовитися від російського газопроводу Північний потік-2 через ризики судових позовів про відшкодування збитків.
Про це міністерка з питань охорони навколишнього середовища Німеччини Свенья Шульце заявила в інтерв'ю виданню Welt am Sonntag.
Однією з причин, чому вона виступає за проєкт, Шульце назвала підтримку енергоменеджменту. Водночас вона хоче розширити вплив вітрової та сонячної енергетики.
«Ми не можемо ось так відразу відмовитися від вугілля, атомної енергії і газу. Нам як і раніше потрібен природний газ для цього і наступного десятиліття. Крім того, ми ризикуємо стикнутися з позовами про компенсацію в міжнародних арбітражних судах, якщо зупинимо проєкт», — розповіла Шульце.
У Німеччині нещодавноі ініціювали створення фонду захисту клімату, який повинен надати підтримку у завершенні будівництва трубопроводу.
Північний потік-2 — газопровід з Росії до Німеччини через Балтійське море довжиною 1234 км. Його будівництво завершено більш ніж на 90%.
З грудня 2019 року діють санкції США щодо іноземних операторів суден-трубоукладачів Північного потоку-2, через які швейцарсько-нідерландська компанія Allseas припинила підводне укладання труб. Роботи з будівництва газопроводу не велися приблизно рік.
З 1 січня 2021-го набули чинності нові обмеження, передбачені оборонним бюджетом США на цей рік. Вони торкнуться компаній, які будуть сертифікувати добудову Північного потоку-2. Через нові санкцій понад 20 європейських компаній вийшли з проєкту.
6 лютого Росія відновила укладання труб Північного потоку-2 в Данії через 413 днів після зупинки через санкції США.
Україна вважає Північний потік-2 політичним проєктом, який необхідний Росії для того, щоб припинити транзит газу до Євросоюзу через українську газотранспортну систему.
Президент США Джо Байден в січні назвав Північний потік-2 «поганою угодою» для Європи.
Речниця Білого дому Джен Псакі заявляла, що позиція адміністрації Байдена щодо газопроводу залишається «ясною і незмінною». «Будівництво газопроводу зробить Україну і Центральну Європу вразливими для Росії і йде врозріз з цілями країн Європи з енергетики й безпеки», — заявила Псакі.