Рішення про сертифікацію Північного потоку-2 у першій половині 2022 року не буде — голова німецького регулятора

16 грудня 2021, 15:49

Голова Федерального мережевого агентства Німеччини (Bundesnetzagentur) Йохен Хоманн вважає, що рішення про сертифікацію Північного потоку-2 не буде ухвалено у першій половині 2022 року.

Про це він заявив сьогодні, повідомляє агентство Інтерфакс.

"Рішення з цього питання у першій половині року не буде", - сказав Хоманн.

Він нагадав, що відомство у листопаді тимчасово призупинило процедуру сертифікації до завершення створення дочірньої компанії швейцарської Nord Stream 2 AG для експлуатації національної ділянки магістралі та передачі їй основних активів та кадрових ресурсів. Необхідно, щоб заявку на сертифікацію подавала зареєстрована у ФРН компанія, а не зареєстрована у Швейцарії Nord Stream 2 AG.

Відео дня

«Акціонерне товариство Nord Stream 2 AG почало, звичайно, це перетворення і повідомило нам про це. Тому ми перервали процес сертифікації. Він буде відновлений тоді, коли до нас надійдуть відповідні документи. Коли вони до нас надійдуть – тут прогноз зробити складно – розпочнеться процес сертифікації», – пояснив Хоманн.

Глава відомства нагадав, що частина терміну, виділеного на розгляд документів, уже минула, після подання документів процес поновиться.

Bundesnetzagentur має прийняти рішення протягом чотирьох місяців. Після цього рішення буде направлено до Єврокомісії. У ЄК буде два місяці на розгляд, вона може попросити про продовження цього терміну ще на два місяці. Після цього у Федерального мережевого агентства буде ще два місяці на те, щоб відреагувати.

Про завершення будівництва газопроводу в Газпромі оголосили 10 вересня, а 16 жовтня першу нитку було заповнено технічним газом. Газпром ще в серпні заявляв, що планує вже в 2021 році транспортувати через Північний потік-2 5,6 млрд кубометрів газу. На тлі дефіциту газу в Європі, російський президент Володимир Путін давав зрозуміти, що Росія має намір наростити постачання в ЄС лише після запуску Північного потоку-2 і значно не збільшуватиме прокачування через українську газотранспортну систему.

Проте Федеральне мережеве агентство ФРН undesnetzagentur) 16 листопада призупинило процедуру сертифікації компанії Nord Stream 2 AG як незалежного оператора. У відомстві пояснили, що сертифікація можлива лише у разі, якщо компанія буде «організована в юридичній формі відповідно до законодавства Німеччини». Nord Stream 2 AG, штаб-квартира якої знаходиться в швейцарському Цузі, вирішила не змінювати свою юридичну форму, а натомість заснувати дочірню компанію відповідно до законодавства Німеччини виключно для управління німецькою частиною трубопроводу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X