У Конгресі США підтримали санкції проти Північного потоку-2
Нижня палата Конгресу США схвалила поправки до оборонного бюджету, які передбачають накладення санкцій проти Північного потоку-2. За словами глави Нафтогазу України Юрія Вітренка — тепер черга за Сенатом.
Палата представників (нижня палата Конгресу США) схвалила поправки до оборонного бюджету, які містять обов’язкове накладення санкцій на Північний потік-2.
Про це у своєму Facebook заявив глава НАК Нафтогаз України Юрій Вітренко.
Він назвав це рішення проміжною, але важливою перемогою. За словами глави НАК, тепер черга за Сенатом — другий палатою Конгресу США.
«На жаль, адміністрація Байдена відразу після інавгурації в січні цього року вирішила скористатися своїм правом зробити виняток (Waiver) за законодавством про санкції оператора Північного потоку-2 з дивною аргументацією (з міркувань національної безпеки)», — зазначив Вітренко.
За словами Вітренка, Україна продовжує переконувати адміністрацію США, що як раз з міркувань «національної безпеки» санкції на російський газопровід все ж варто накласти.
Глава НАК додав, що зараз ведеться робота з Конгресом США, законодавчою гілкою влади, щоб зміни в законодавстві закрили можливість для надання таких винятків з санкцій.
Пізніше він написав ще один пост, в якому зазначив, що шанси на те, що газопровід запрацює в комерційному режимі найближчим часом, не так вже й високі. Також Вітренко заявив, що Газпром має терміново збільшити транзит через Україну, щоб вирішити проблему дефіциту на газовому ринку.
«Кремль прямо шантажує Європу. Вони поглиблюють дефіцит газу в Європі, наприклад, скоротивши транзит через Україну в півтора рази. Як наслідок — ціни на газ в Європі б’ють рекорди. У такій ситуації Кремль говорить: хочете більше газу, дайте нам запустити Північний потік-2», — написав Вітренко.
Також він закликав Газпром прямо зараз почати на своїй електронній платформі виставляти своїм європейським контрагентам пропозицію газу з точкою передачі на кордоні РФ-Україна (газовимірювальна станція Суджа).
За словами голови Нафтогазу, тоді європейські контрагенти Газпрому зможуть самі забронювати транзит через Україну.
Раніше в Кремлі заявляли, що російська сторона зараз «близька до історичного максимуму за обсягами поставок газу європейським покупцям».
У понеділок, 20 вересня, Газпром відмовився бронювати додаткову транзитну потужність через Україну, а також викупив лише третину від запропонованої транзитної потужності газопроводу Ямал-Європа. На тлі цього ціна найближчого (жовтневого) ф’ючерсу на спотовий індекс TTF на газ на біржі ICE Futures днем досягала $912 за 1 тис. кубів.
Нагадаємо, що будівництво газопроводу Північний потік-2 потужністю 55 млрд кубометрів газу в рік було завершено 10 вересня. У Газпромі заявляли про намір почати поставки газу новою магістраллю вже в 2021 році.

Як повідомлялося, 13 вересня Федеральне мережеве агентство ФРН отримало документи на сертифікацію Nord Stream 2 AG як незалежного газотранспортного оператора. Розгляд документів та прийняття рішення займе до чотирьох місяців. Потім рішення повинно бути передано Єврокомісії.
Польська державна газова компанія PGNiG добилася права брати участь в сертифікації Nord Stream 2 AG.