Ще на півроку. Завершення будівництва Північного потоку-2 у водах Данії відкладається
Морське управління Данії (DMA) очікує, що будівництво газопроводу Північний потік-2 завершиться до кінця вересня, тоді як дотепер йшлося про більш ранній термін закінчення робіт, у квітні.
Про це повідомило агентство Reuters, пише Європейська правда.
Крім того, компанія, що стоїть за будівництвом газопроводу, повідомила, що друге російське судно Академік Черський вийшло з німецького порту Вісмар у четвер з наміром пізніше приєднатися до будівництва.
«Трубоукладальне судно Академік Черський вийшло з порту Вісмар і вирушило в напрямку Калінінграда для проходження ходових випробувань. По завершенні випробувань планується розпочати трубоукладальні роботи у винятковій економічній зоні Данії», — заявили в компанії агентству.
«Nord Stream 2 AG направила необхідне повідомлення DMA. Всі роботи будуть проводитися відповідно до отриманих дозволів», — додали в компанії.
У цей час інше російське судно Фортуна прокладає труби у водах Данії.
6 лютого Росія відновила укладання труб Північного потоку-2 в Данії через 413 днів після зупинки через санкції США.
Північний потік-2 — газопровід з Росії до Німеччини через Балтійське море довжиною 1234 км. Його будівництво завершено більш ніж на 90%
З грудня 2019 року діють санкції США щодо іноземних операторів суден-трубоукладачів Північного потоку-2, через які швейцарсько-нідерландська компанія Allseas припинила підводне укладання труб. Роботи з будівництва газопроводу не велися приблизно рік.
З 1 січня 2021 року набули чинності нові обмеження, передбачені оборонним бюджетом США на цей рік. Вони торкнуться компаній, які будуть сертифікувати добудову Північного потоку-2. Через нові санкцій понад 20 європейських компаній вийшли з проєкту.
Україна вважає Північний потік-2 політичним проєктом, який необхідний Росії для того, щоб припинити транзит газу до Євросоюзу через українську газотранспортну систему.
Президент США Джо Байден в січні назвав Північний потік-2 «поганою угодою» для Європи.
Речниця Білого дому Джен Псакі заявляла, що позиція адміністрації Байдена щодо газопроводу залишається «ясною і незмінною». «Будівництво газопроводу зробить Україну і Центральну Європу вразливими для Росії і йде всупереч з цілями країн Європи з енергетики й безпеки», — заявила Псакі.