Північний потік - 2 продовжить транзит газу через Україну

2 серпня 2017, 19:17
Будівництво газопроводу Північний потік 2 не буде припиняти транзит російського газу через Україну, але його збереження можливо тільки при конкурентоспроможних тарифах і скасування Києвом позовів щодо Газпрому

Про це заявила заступник директора департаменту інформації і друку МЗС РФ Анастасія Федорова, передає Інтерфакс-Україна .

"Що стосується України, то концепція будівництва Північного потоку 2 не має на увазі припинення транзиту російського газу по діючих газопроводів", - сказала вона.

Відео дня

Також Федорова підкреслила, що збереження транзиту газу через Україну було б можливим тільки в разі надання Києвом конкурентоспроможних тарифів на транзит і нівелювання відомих транзитних ризиків, включаючи зняття всіх претензій і скасування абсурдних позовів щодо Газпрому.

Відзначається, що неприйняття в США Північного потоку 2 пов'язано з боротьбою за європейський газовий ринок, противники проекту переслідують власні цілі або намагаються нашкодити Росії, вважають в МЗС РФ.

"Нам і багатьом нашим партнерам в Євросоюзі даний проект бачиться надзвичайно важливим з точки зору поставок в ЄС трубопровідного газу, потреба європейських споживачів в якому з роками буде тільки зростати в силу як падіння власного видобутку в Європі, так і стійкого попиту на даний енергоносій", - зазначає Федорова.

Нагадаємо, в червні Газпром і західні партнери, уклали угоду про дефіцитному фінансуванні проекту Північний потік-2 на суму до $6,65 мільярда в разі недостатнього залучення проектного фінансування.

Показати ще новини
Радіо NV
X