Південмаш відправив у США перші два ступені ракети-носія для польотів до МКС

2 грудня 2016, 08:47
Держпідприємство Південний машинобудівний завод ім. Макарова (ПМЗ, Дніпро) забезпечив відвантаження в інтересах американської Orbital ATK Inc. (NYSE: OA) двох основних конструкцій першої ступені ракети-носія (РН) середнього класу Antares

Про це повідомили в прес-службі Державного космічного агентства України, передає Інтерфакс-Україна.

Antares направить вантажні рейси до Міжнародної космічної станції (МКС) в рамках контракту з NASA. Рейси відновлені після проведення модернізації РН з Середньоатлантичного регіонального космодрому на острові Уоллопс (штат Вірджинія, США) в жовтні.

Відео дня

Зазначається, що в четвер, 1 грудня, ракети відвантажені з заводу в Миколаївський порт для відправки до місця старту.

"Приймання виробів замовником буде проведено в американському порту в штаті Делавер", - уточнили в космічному відомстві.

Україна співпрацює з США за проектом Antares з 2008 року. З 2013 року в рамках програми виконано шість з восьми передбачених контрактом з NASA до 2016 року рейсів: два пуску в 2013 році, три – в 2014 році, з них один невдалий, і один - у жовтні 2016 року.

Основна конструкція першої ступені РН спроектована ДКБ Південне і виготовлена на ДП Південмаш. В кооперації по проекту також беруть участь українські Хартрон-АРКОС, Хартрон-ЮКОМ, Чезара, Рапід.

Після аварії РН Antares в жовтні 2014 року, пов'язаної з несправністю двигунів AJ26 (модифіковані радянські НК-33), американська Orbital ATK прийняла рішення замінити маршовий двигун першої ступені. За підсумками конкурсу для нової версії Antares в якості двигунів першої ступені були обрані російські киснево-гасові двигуни РД-181 (експортна версія РД-191) виробництва НВО Енергомаш. Українські фахівці забезпечили заміну і ув'язку нових двигунів першої ступені при мінімальній зміні базової конфігурації ракети.

До кінця 2018 року в рамках програми планується здійснити п'ять пусків РН Antares, з 2019 по 2024 рік – ще шість.

Показати ще новини
Радіо НВ
X