E-мільярди для Дніпра. Чи буде успішною співпраця Південмашу з корейцями з виробництва електробусів

25 липня 2020, 09:11
НВ Преміум

Південнокорейська компанія Caris планує налагодити масове виробництво електробусів на заводі Південмаш, обіцяючи $850 млн інвестицій і новітні технології, пише журнал НВ.

Н априкінці червня Ю Чхоль, голова правління південнокорейської компанії Caris, незважаючи на відстань 8 тис. км, підписав меморандум з українськими промисловцями. Подолати простір йому допоміг інтернет: в умовах пандемії процедура відбувалася у режимі онлайн.

Відео дня

Партнерами Caris стали держпідприємство Південний машинобудівний завод (Південмаш) і Державне космічне агентство. Меморандум закріплює їх прагнення почати у Дніпрі виробництво 5 тис. електробусів [автобус на електротязі] і 7,8 тис. зарядних станцій за рахунок південнокорейських інвестицій на рівні 23 млрд грн ($850 млн).

ПОЗБАВЛЕНИЙ ЗАВАНТАЖЕННЯ: Голова Держкосмосу Володимир Усов каже, що сьогодні Південмаш не завантажено і на 30% своїх потужностей. Тому потенційний контракт з Caris — хороший шанс відновити виробництво (Фото: DR)
ПОЗБАВЛЕНИЙ ЗАВАНТАЖЕННЯ: Голова Держкосмосу Володимир Усов каже, що сьогодні Південмаш не завантажено і на 30% своїх потужностей. Тому потенційний контракт з Caris — хороший шанс відновити виробництво / Фото: DR

Незабаром корейці прибудуть на Південмаш уже в реальності — почнуть розробляти дорожню карту проєкту. Про це НВ розповів Володимир Усов, голова Держкосмосу, до сфери управління якого входить Південмаш. За його словами, невдовзі почнеться робота над умовами самих контрактів, один з яких сторони можуть підписати вже протягом двох місяців.

Проєкт розрахований на період до 2023 року, а до його фінансування залучено ще дві закордонні публічні компанії, повідомили НВ у пресслужбі Caris. Продукція йтиме як на внутрішній український, так і на зовнішні ринки.

Корейсько-українські електробуси завдовжки 8 м і дальністю автономного пробігу понад 200 км, розраховані на приватні приміські та міські перевезення. Caris обіцяє надати всі необхідні технології, забезпечити продукції мінімальну ринкову ціну і запустити вигідні лізингові програми від фінансових компаній-партнерів.

«Це доволі великий проєкт навіть за мірками космічних ракетних контрактів, які були у Південмашу раніше, — пояснює Усов. — Сподіваємося, що це буде поворотний момент у розвитку підприємства».

Саме його відомство шукало варіанти подібної співпраці, щоб додати роботи гіганту космічної галузі, який частково простоює. «Ми почали напрацьовувати контакти з машинобудування, і Caris була однією з трьох компаній, які відгукнулися», — зазначає голова Держкосмосу.

Меморандум складається із двох частин: виробництво електробусів нового покоління і зарядних станцій, а в майбутньому — створення іншої дорожньої інфраструктури для роботи електротранспорту в Україні.

Показати ще новини
Радіо НВ
X