Пінчук продає газовий бізнес — ЗМІ

3 лютого 2020, 10:00

Український олігарх Віктор Пінчук і нідерландська група Vitol мільярдера Іена Тейлора виставили на продаж газовидобувну компанію Geo Alliance, пише Економічна правда з посиланням на джерело.

Geo Alliance розробляє 16 родовищ. Формування групи почалося в 2004 році. У 2012 році 25% акцій Geo Alliance викупив Vitol Group (Нідерланди) - найбільший нафтовий трейдер в світі, чия мінімальна річна виручка складає $150 млрд. У 2017 році Vitol наростив свою частку в Geo Alliance до 50%.

Відео дня

Видання зазначає, що для обох сторін Geo Alliance грав роль "вхідного квитка на український газовий ринок». У період президентства Петра Порошенка структури Vitol самостійно, без компаній Пінчука, брали участь в конкурсі уряду на право розробки Юзівської ділянки вуглеводнів площею 7,9 тис. кв. км, але програли. Структури EastOne в той же період цікавилися покупкою газодобувної компанії Куб-газ, але поступилися нею Burisma Holdings Миколи Злочевського.

«Результатом різнобічних інтересів EastOne і Vitol стало теперішнє «розлучення», - пише ЕП.

За словами співрозмовника видання на ринку, Geo Alliance продається за погодженням з Vitol, тобто мова йде про продаж 100% газового бізнесу. Джерело додало, що у Пінчука оцінюють Geo Alliance в $300 млн, але в Vitol, як і на всьому вітчизняному ринку, цю ціну вважають відверто завищеною.

У Geo Alliance і прес-службі Пінчука не відповіли на запити ЕП.

При цьому один з бізнес-партнерів Пінчука, який побажав залишитися неназваним, в розмові з ЕП спростував інформацію про продаж Geo Alliance. За його словами, цю інформацію він отримав від Пінчука.

Vitol - найбільший світовий трейдер вуглеводнів, тому його вихід з українського ринку - негативний сигнал потенційним інвесторам України, пише видання.

«Справа не тільки в іміджевих втратах. Вихід нідерландської групи символізує черговий виток кризи у вітчизняній газодобувній галузі, викликаний обвалом цін на блакитне паливо. Якщо погано тим, хто займається видобутком газу, то не минути лиха і їх основному контрагенту - групі Інтерпайп Пінчука. Її трубні заводи ще в 2019 році почали відчувати згортання виробничої програми Укргазвидобування - найбільшого виробника вуглеводнів в Україні», - йдеться в статті.

ЕП відзначає, що замістити замовлення цієї держкомпанії попитом з боку західних партнерів команда Пінчука не в силах.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Пінчук має намір продати банк Кредит Дніпро власнику групи DCH Олександру Ярославському. За словами останнього, угода перебуває на стадії завершення.

Показати ще новини
Радіо НВ
X