Прогноз зростання комунальних тарифів і причини зниження курсу гривні: Головні ділові новини дня

2 жовтня 2017, 20:10
ТОП головних новин українського бізнесу за 2 жовтня від НВ Бізнес

1 У Кабміні спрогнозували зростання комунальних тарифів

Міністерство економічного розвитку і торгівлі прогнозує зростання тарифів на комунальні послуги в Україні в 2018 році до 20%. Крім того, зростання тарифів може продовжитися в 2019 і 2020 роках.

Відео дня

Тарифи на природний газ на 2018 рік передбачають зростання на 19%, тарифи на гарячу воду, опалення та електроенергію - на 20%.

Крім того, в 2019 році прогноз зростання тарифів на природний газ складає 12,5%, на гарячу воду, опалення та електроенергію - 17,5%. У 2020 році зростання тарифів на газ і електроенергію може скласти 10%, на гарячу воду і опалення - 19%.

2 Нацбанк пояснив причини зниження курсу гривні

Національний банк України (НБУ) пояснює зниження курсу гривні у вересні зростанням попиту енерготрейдерів на іноземну валюту.

Згідно з даними НБУ, у вересні офіційний обмінний курс гривні до долара США девальвував на 3,7%, проте, в порівнянні з початком року курс гривні до долара США зміцнився на 2,5%.

Знизилися також обсяги пропозиції готівкової іноземної валюти з боку населення при одночасному зростанні попиту на неї, що в значній мірі також пояснюється сезонним погіршенням курсових очікувань населення.

3 В Києві знизилися ціни на вторинному ринку житла

За рік середня ціна на вторинне житло в Києві в доларовому еквіваленті зменшилася на 7,3%.

Однак, за підсумками вересня 2017 року, в порівнянні з серпнем, середня вартість вторинного житла в Києві мінімально зросла - на 0,1% до $1 252 кв. м.

У вересні в порівнянні з серпнем пропозиція на вторинному ринку нерухомості в Києві збільшилася на 3% до 20 215 квартир.

4 У вересні в Україні підскочили ціни на бензин і дизпаливо

На початку вересня почалося подорожчання бензинів та дизпалива на українських АЗС. Зростання роздрібних цін на бензини за місяць склало 5,8-7,1%, на ДТ - 7,8%.

Середня вартість палива на українських АЗС зросла на 1,50-1,69 грн/л.

Антимонопольний комітет України вирішив розібратися зі зростанням цін на українських АЗС. Відомство почало вивчати ситуацію на ринку світлих нафтопродуктів для з'ясування причини зростання цін на бензин і дизельне паливо в багатьох мережах АЗС.

5 У "ДНР" заявили про запуск російського заводу

Бойовики терористичної організації "ДНР" заявили про запуск захопленого влітку 2016 року Юзівського металургійного заводу, що належав російській корпорації Мечел Ігоря Зюзіна.

Завод, що належить Мечела, в липні 2016 роки перейшов під управління "Мінпромторгу ДНР". "Влада ДНР" заявляли тоді, що готові повернути майно підприємства Мечела, якщо російська компанія сама його перезапустить.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Мечел зупинив завод потужністю понад 1 млн т сталі на рік ще в 2012 році на тлі падіння попиту на його продукцію.

Такими були головні ділові новини понеділка.

Показати ще новини
Радіо NV
X